tv3.lv

Krievija veic masveida gaisa uzlidojumus galvenajā sāls ieguves pilsētā Soledarā

Ukrainas bruņoto spēku vērtējumā, Krievijas armijas taktikā ir vērojamas izmaiņas. Lielākajā daļā frontes līnijas okupanti sāk veidot aizsardzības pozīcījas, kas varētu nozīmēt – prioritāte turpmāk būs noturēt okupētās pozīcijas, nevis iekarot jaunas. Taču vairākos frontes sektoros Donbasā krievi joprojām laužas uz priekšu.

TV3 Ziņas vēsta, ka Slovjanskā, Doneckas apgabalā, situācija ir trauksmaina. Trauksmes sirēnas sāka skanēt šovakar, plkst. 18, tad apstājās un ar piecu minūšu nobīdi atsāka skanēt. Bija dzirdamas apšaudes un artilērijas šāviņi Bahmutas, Soledaras tuvumā, kur notiek aktīvākās kaujas. No Krievijas okupētajām teritorijām šo pilsētu virzienā tiek raidītas raķetes. Soledaras virzienā raidīti vairāki raķešu šāvieni, pēdējās 24 stundās pilsētā ir iznīcinātas kopumā 48 ēkas, vismaz 11 cilvēki ir gājuši bojā, vairāki desmiti ievainoti. Situācija ir saspringta, vietējās varas pārstāvji cenšas cilvēkus evakuēt.

Tuvojoties Soledaras pilsētai TV3 Ziņu filmēšanas grupa redz debesīs paceļamies melnu dūmu mutuli, kur trāpījusi kārtējā Krievijas okupācijas spēku raidītā raķete. Aviotriecienus pret šo stratēģiski svarīgo pilsētu veic nepārtraukti, iznīcinātas vairākas dzīvojamās mājas, pašvaldības ēkas un cita infrastruktūra.

Apdzīvotā vieta Soledara atrodas 20 kilometrus no kontakta līnijas Doneckas apgabalā. Šeit pēdējās trīs dienās okupanti veic īpaši smagus aviotriecienus, piemēram, vienas dzīvojamās mājas pagalmā piezemējusies kārtējā raķete, un vietējie iedzīvotāji cenšas pēc iespējas ātrāk pamest šo pilsētu.

Sprādzieni un lidmašīnu uzlidojumi Soledarā kļuvuši par ikdienu. Šajā stratēģiski svarīgajā austrumu pilsētā kopumā dzīvo 10 000 cilvēku, no kuriem vairums jau ir evakuēti uz drošākām vietām, bet daudzi nevēlas izbraukt.

Svitlana ir Soledaras mēra vietniece, pie vietējās pašvaldības ēkas organizē cilvēku evakuāciju. Mikroautobusi šeit piestāj viens pēc otra.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Svitlana Radčenko
Solidaras mēra vietniece

“Brīvprātīgie bez maksas dod autobusus, cik vien nepieciešams. Šodien jau izbrauca 69, bet tūlīt varbūt būs vēl. Pietiekams skaits cilvēku, kuri vēlas evakuēties. Vedam viņus uz Dnipro un tad tālāk viņi paši domā, ko darīt. Lūk, šodien izbrauca 37 un vēl 25, kas 62 un vēl papildu deviņi, līdz ar to kopā 71. Tātad pagaidām četri autobusi, 71 cilvēks.”

Viņa saka šeit nav droši, bet pati patlaban nevar izbraukt – vispirms jāizved iedzīvotāji.

“Bērni, cilvēki gaida… Es esmu pilsētas mēra vietniece, nevaru pamest to pēdējās dienās… Tieši šeit bombardē trešo vai ceturto dienu… Jūs arī sevi sargājiet, šeit nemaz vairs nav droši….,” viņa nosaka, atvadoties no TV3 Ziņu filmēšanas grupas.

Sazinoties ar TV3 Ziņu filmēšanas grupu, dienas gaitā teju katrā telefonsarunā fonā dzirdamas trauksmes sirēnas. Taču nav tā, ka pilsētās pie frontes līnijas pēc katras dzirdētās trauksmes sirēnas cilvēki dodas uz bumbu patvertnēm, bet gan turpina ikdienas gaitas, neraugoties uz fonā dzirdamajiem spēcīgajiem artilērijas raidītajiem sprādzieniem. Frontes tuvumā Doneckas un Luhanskas reģionos komandantstunda sākas plkst. 20 vakarā un illgst līdz plkst. 7 no rīta.

Slavojanskā palikuši 30 ooo iedzīvotāji. Tāpat atsevišķas personas, kas Krievijas militārajiem spēkiem nopludina informāciju par to, kur bāzējas Ukrainas spēki, notvertas.

Žurnāliste
Žurnalistikā kopš 2012. gada. Strādājot žurnalistikā un ziņojot no ‘’karstajiem punktiem’’ Ieva par savu misiju uzskata sniegt sabiedrībai pēc iespējas objektīvāku informāciju, aktualitātes piedzīvojot savām acīm.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm