tv3.lv

Krievija uz jaunajām sankcijām reaģēs atbilstoši savām interesēm

Krievija jau paziņojusi, ka Maskava uz jaunajām sankcijām reaģēs mierīgi un atbilstoši nepieciešamībai aizstāvēt savas intereses. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs uzsvēra, ka ar šādu soli Eiropa grauj trauslo miera procesu Ukrainā.

2014. gada 12. septembrī 21:45

”Mūsu nostāja ir tāda ka šādu lēmumu pieņemšana laikā, kad miera process sāk iegūt stabilitāti – tas nozīmē izvēlēties miera procesa izjaukšanas ceļu,” paziņojis Krievijas ārlietu ministrs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par Eiropas sankciju upuri šoreiz kritis skandalozais Krievijas politiķis Vladimirs Žirinovskis, kā arī vairāki citi Krievijas domes deputāti un arī prokrievisko separātistu līderi Ukrainas austrumos.

”Žirinovskis ir visos sarakstos. Kāpēc viņi man uzbrūk? Es viņiem neko neesmu darījis. Mēs patiesībā visur cīnāmies pret Rietumu ideoloģiju. Mēs cīnāmies pret ultra-radikāļiem Ukrainā. Un tāpēc šodien un rīt visās avīzēs būs saraksts ar tiem, kam tāpat kā man ir aizliegts iebraukt Kanādā, Austrālijā un visā Eiropas Savienībā. Tikai Amerika vēl nogaida un nav iekļāvusi mani sarakstā,” paziņojis Žirinovskis.

Melnajā sarakstā atrodams arī Sergejs Čemežovs, ciešs Putina sabiedrotais kopš VDK dienesta laikiem. Šobrīd Čemežovs ir vadītājs aizsardzības un rūpniecības gigantam ”Rostek”, kurā ietilpst ieroču piegādātājs ”Rosoboronoeksport”, kā arī uzņēmums, kas gatavojas būvēt enerģijas ražotnes Krimā.

Līdz ar jaunajām sankcijām Eiropas Savienības uzņēmumiem ir aizliegts nodrošināt Krievijā pakalpojumus, kas saistīti ar naftas ieguves projektiem. Sarakstā minēti tādi vadoši Krievijas naftas uzņēmumi kā ”Rosneftj”, ”Transneftj” un ”Gazpromneftj”.

Tomēr valstij piederošais koncerns ”Gazprom”, kas ir pasaulē lielākais gāzes ražotājs– nav iekļauts sankciju sarakstā. Tas signalizē par Eiropas Savienības dalībvalstīs augošajiem iebildumiem pret sankcijām, baidoties no bloka lielākā enerģijas piegādātāja atbildes reakcijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai nomierinātu sankciju kritiķus, Eiropas Savienība norādījusi, ka tuvāko nedēļu laikā varētu atcelt dažas vai pat visas sankcijas – ja Maskava respektēs Ukrainas miera plānu un panākto vienošanos par pamieru.

Vienlaikus ar sankciju ieviešanu, Eiropas Savienība arī plāno Krievijai piedāvāt vairāk laika, lai piemērotos Eiropas tirdzniecības līgumam ar Kijevu, kas ir Ukrainas krīzes pamatā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm