tv3.lv

Krievija turpina intensīvus uzbrukumus Ukrainas austrumos

Lisičanskā, kur pabija TV3 Ziņu filmēšanas grupa, situācija ir saspringta, to apšauda ar artilēriju, manāmi nemitīgi aviotriecieni.

Ir kara 85. diena Ukrainā. Vissmagākās kaujas arvien vairākos frontes sektoros Donbasā, kuri krievi vēl mēģina iegūt kontroli pār jaunām teritorijām. Viens no šiem karstajiem frontes sektoriem ir krievu vēl pilnībā neieņemtā Severodoneckas pilsēta Luhanskas apgabalā. Netālu no Severodoneckas, Lisičanskā, 19. maijā pabija arī TV3 Ziņu filmēšanas grupa.

No Slovjanskas TV3 Ziņas izbrauca uz Lisičansku. Pilsēta atrodas 10 kilometrus no Krievijas okupācijas spēku pozīcijām, situācija tajā ir saspringta, to apšauda ar artilēriju, manāmi nemitīgi aviotriecieni.

Ja Lisičanskā pirms kara dzīvoja ap 80 000 iedzīvotāju, tagad lielākā daļa no tiem ir evakuējusies, atlikuši vien 20 000 iedzīvotāju, kas dzīvo bez komunikācijām. Pilsētā trūkst preču, medikamentu. Attiecīgajās vietās ir lēna evakuācija, jo ceļu no Slovjanskas un Lisičansku nemitīgi apšauda, cilvēkiem bail riskēt ar dzīvībām, lai brauktu pakaļ tur palikušajiem un glābtu šos cilvēkus.

Uzrunātie iedzīvotāji, taujāti, kādēļ nav iepriekš evakuējušies, atbildēja, – neticēja, ka attiecīgais karš būs tik spēcīgs un ka tieši viņu pilsētu ieņemt vēlēsies Krievijas spēki. Tagad diemžēl evakuēties ir par vēlu, jo to nav iespējams organizēt.

Krievijas spēki sākuši mobilizēt spēkus, lai tuvākajās dienās okupētu Severodonecku un Lisičansku.

“Es ļoti pārdzīvoju, es šeit paliku, bet tur – RTI rajonā – palika mana mamma, māsa un divi māsasdēli. Bet es nekā tur netieku. Nav ar ko aizbraukt. Kaut es varētu noskaidrot, kāda tur ir situācija,” atzina Severodoneckas iedzīvotāja. Uz jautājumu, kur ir tā vieta, skaidrojot – RTI ir Severodoneckas pilsētas dienvidu daļa, kur šobrīd iebrucēji visu pamatīgi iznīcina. Sieviete vien skumji noteica – būtu labāk tur palikusi un ar ģimeni kopā aizgājusi bojā.

Uz jautājumu, kāpēc neevakuējās, cita sieviete atbild – tāpēc, ka naudas nav. “Es esmu otrās grupas invalīde, man daudz mantu ko vest, mammai ir jau 87 gadi. Uz kurieni lai viņa dotos? “Es gribu pie viņiem, labāk iet bojā kopā ar viņiem, es negribu dzīvot, ja viņu nebūs. Tā es būtu viņiem kaut kā palīdzējusi,” viņa nosaka.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uz jautājumu, cik tuvu frontes līnijai drīkst atrasties žurnālisti un kādi noteikumi šajā ziņā žurnālistiem jāievēro, TV3 Ziņu filmēšanas grupa skaidro – daudz žurnālistu Ukrainas austrumos nav. Piemēram, Doneckas apgabalā, kur bija apmetusies TV3 Ziņu filmēšanas grupa, bez tās vēl bija tikai filmēšanas grupa no CNN.

Ukrainas armijas spēkiem ir bail žurnālistus uz karstajiem punktiem vest, uzņemties atbildību par viņiem. Tāpēc tas atkarīgs vien no žurnālistu iespējām un vēlmes uzņemties risku, lai dotos tik tuvu kara zonai. Jābūt uzmanīgiem, vai virs galvas nelido lidmašīnas, tad jāguļas zemē, nedrīkst staigāt tur, kur mīnas, kā arī jāatceras ievērot citus drošības pasākumus.

Žurnāliste
Žurnalistikā kopš 2012. gada. Strādājot žurnalistikā un ziņojot no ‘’karstajiem punktiem’’ Ieva par savu misiju uzskata sniegt sabiedrībai pēc iespējas objektīvāku informāciju, aktualitātes piedzīvojot savām acīm.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm