tv3.lv

Krievija sportistu diskvalifikāciju sauc par histēriju

Liela uzmanība pirmdien bija pievērsta Lozannai. Tur Pasaules antidopinga aģentūra uz četriem gadiem diskvalificēja Krieviju, aizliedzot tai piedalīties pasaules lielākajos sporta notikumos. Šāds lēmums tika prognozēts iepriekš, līdzīgi kā Krievijas politiķu reakcija uz to.

2019. gada 10. decembrī 7:55

Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs vainu meklēja ārvalstīs, paužot viedokli, ka diskvalifikācijai ir politiski motīvi. “Tas liek domāt, ka tas ir turpinājums pret-Krievijas histērijai, kas kļuvusi jau hroniska.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Krievijas oficiālās personas solīja iesniegt apelāciju Sporta arbitrāžas tiesā. Tikmēr Pasaules antidopinga aģentūras vadība uzsver šā lēmuma nozīmi. “Vienbalsīgs lēmums ir laba ziņa cīņai pret dopingu. Svarīgi, ka ar šodienas lēmumu mēs sodām tos, kuri ir atbildīgi par manipulācijām, un paturam atvērtas durvis tiem, kuriem nav saistības ar dopinga skandālu Krievijā, proti, neiesaistītajiem sportistiem,” sacīja topošais Pasaules antidopinga aģentūras prezidents Vitolds Banka.

Atbilstoši pirmdienas lēmumam, nākamajās vasaras un ziemas olimpiskajās spēlēs Krievijas atlēti nedrīkstēs piedalīties zem valsts karoga un drīkstēs to darīt tikai tad, ja būs pierādīts viņu nevainīgums dalībā Krievijas dopinga sistēmā.

2018. gada ziemas olimpiskajās spēlēs Pjončhanā ne zem sava karoga startēja 168 Krievijas sportisti. Savukārt pēc Starptautiskās Vieglatlētikas federāciju asociācijas (IAAF) lēmuma šāda kārtība Krievijas vieglatlētiem ir jau kopš 2015. gada.

Krievija varēs startēt, piemēram, futbola 2022. gada Pasaules kausa kvalifikācijas sacensībās, jo tās rīko Eiropā par futbolu atbildošā organizācija UEFA. Savukārt finālturnīrā Krievijas kā nācijas dalība būs liegta, jo to rīkos pasaules futbola organizācija FIFA. Tāpēc arī nākamā gada Eiropas čempionāta ieplānotās četras spēles futbolā drīkstēs notikt Sanktpēterburgā, arī Krievijas valstsvienība drīkstēs čempionātā piedalīties. Tāpat 2021. gadā šajā pilsētā ieplānotais Čempionu līgas fināls paliek spēkā.

Pagaidām nav skaidrības, kas notiks ar Krievijā paredzēto 2022. gada pasaules čempionātu volejbolā un pasaules meistarsacīkstēm peldēšanā īsajā baseinā, kā arī 2023. gada pasaules čempionātu hokejā, kaut gan Starptautiskās hokeja federācijas vadītājs Renē Fāzels jau izteicies, ka 2023. gada čempionātu atcelt nav iespējams, izpelnoties sajūsmas saucienus Krievijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm