Krievija plāno ieviest iepriekšēju rezervāciju robežas šķērsošanai ar auto

Krievijas pilsoņiem, kuri vēlēsies izbraukt no valsts ar automašīnu, iepriekš būs jārezervē robežas šķērsošanas datums un laiks. Jaunā kārtība varētu stāties spēkā 1. martā, vēsta “Meduza”.

24. janvārī 10:15

Krievijas Valsts domes transporta un infrastruktūras attīstības komitejas vadītājs Jevgēņijs Moskvičovs sagatavojis grozījumus likumā “Par automaģistrālēm un darbībām uz ceļiem Krievijas Federācijā”. Lai arī Valsts dome vēl nav publiskojusi potenciālos grozījumus, to saturs nonācis Krievijas ziņu aģentūras TASS rīcībā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Krievijas pārvadātājiem, ārvalstu pārvadātājiem, Krievijas pilsoņiem, ārvalstu pilsoņiem, bezvalstniekiem un citiem piederošo transportlīdzekļu pārbraukšana autoceļu posmos, lai šķērsotu Krievijas Federācijas robežu, tiek veikta datuma un laika rezervācija saskaņā ar Krievijas Federācijas valdības noteikto kārtību,” teikts iecerētajos likuma grozījumos.

Jaunā kārtība ietvers rezervācijai nepieciešamo dokumentu sarakstu, robežšķērsošanas kontroles kārtību noteiktā laikā, kā arī transportlīdzekļu kategorijas, kas varēs izbraukt kontrolpunktus ārpus kārtas.

Autovadītāji varēs bez maksas rezervēt datumu un laiku robežas šķērsošanai, izmantojot Krievijas Federācijas Satiksmes ministrijas platformu. Būs iespējams izvēlēties jebkuru datumu un laiku, izņemot jau rezervētos.

Likuma grozījumi paredz, ka jaunā kārtība varētu stāties spēkā jau šā gada 1. martā un ilgt vismaz vienu gadu.

“Meduza” atgādina, ka pērnā gada septembrī pēc daļējas mobilizācijas izsludināšanas Krievijā lērums lielvalsts pilsoņu steidza to pamest, tādējādi lielākoties uz Gruzijas un Kazahstānas robežām veidojot milzu rindas. Iespējams, ar jauno kārtību Kremlis vēlas ciešāk regulēt Krieviju pametošo pilsoņu plūsmu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm