Krievija pieprasa pilnīgi visu ASV karavīru izvešanu no Sīrijas

Krievija ceturtdien pieprasījusi, lai no Sīrijas tiek izvesti pilnīgi visi ASV karavīri, nodēvējot Amerikas Savienotās Valstis par okupējošu spēku.

2019. gada 24. oktobrī 17:00

“Runājot par amerikāņu klātbūtni Sīrijā, mūsu nostāja ir labi zināma. Vienīgi Krievijas vienības atrodas Sīrijā likumīgi pēc Sīrijas vadības lūguma,” paziņoja Kremļa preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

ASV mēneša sākumā negaidot paziņoja, ka izvedīs savus karavīrus no Sīrijas, kas padarīja iespējamu Turcijas ofensīvu pret kurdu kaujiniekiem Sīrijas ziemeļos.

Krievija, kas ir Sīrijas valdības galvenā militārā atbalstītāja, šonedēļ panāca vienošanos ar Turciju par kopīgu patrulēšanu Sīrijas ziemeļaustrumos.

Saskaņā ar otrdien Sočos parakstīto vienošanos Turcijas spēki paliks pilnībā dislocēti rajonā, kur dzīvo galvenokārt arābi un kas bija tās divu nedēļu ilgušās ofensīvas galvenais mērķis.

Vienošanās arī pieprasa kurdu spēku atvilkšanu no Turcijas-Sīrijas robežas visā šīs robežas garumā, kas ir 440 kilometri, piespiežot kurdus atdot dažas no viņu galvenajām pilsētām un sagraujot viņu sapņus par autonomiju Sīrijā.

ASV prezidents Donalds Tramps, kurš bija devis rīkojumu par daļēju spēku atvilkšanu, šonedēļ uzrunā televīzijā sacīja, ka neliels skaits ASV karavīru paliks Sīrijā, galvenokārt, lai aizsargātu naftas rūpniecības objektus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm