tv3.lv

Krievija pēdējā laikā samazinājusi savas militārās darbības mērogu Ukrainā, norāda Pentagons

Krievija pēdējā laikā samazinājusi savas militārās darbības mērogu Ukrainā, kas liecina par Kremļa ambīciju mazināšanos, uzskata ASV Aizsardzības ministrija.

19. maijā 10:54

Krievijas karaspēks darbojas mazākās grupās ar būtiski “mazākiem uzdevumiem”, proti, vairāku simtu grupu vietā darbojas vienības, kurās ir līdz simtam karavīru, laikrakstam “The Washington Post” stāstījusi kāda Pentagona amatpersona.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja iepriekš Krievija uzbruka veselām pilsētām un plašām teritorijām, tagad tā vairāk koncentrējas uz atsevišķiem ciematiem vai krustcelēm.

Arī Lielbritānijas izlūkdienesti nesen ziņoja, ka Krievijas uzbrukumi Ukrainas austrumos ir zaudējuši tempu un to nevarēs atgūt vismaz mēnesi, bet vienlaikus pieaug sistēmiskas un īstermiņā neatrisināmas problēmas turpināt uzbrukumu Donbasam.

Britu izlūkdienesti aplēsuši, ka Krievija, visticamāk, zaudējusi trešo daļu sauszemes kaujas spēku, ko uzbrukumā Ukrainā iesaistīja februārī.

Ziņojumā norādīts, ka Krievijas karaspēks zaudējis arī izlūkošanas bezpilota lidaparātus un mobilās tilta iekārtas, kas vēl vairāk aizkavē karaspēka virzību uz priekšu.

Turklāt, kā teikts britu izlūku ziņojumā, Krievijas karaspēkam turpina traucēt arī zemā morāle karavīru vidū.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm