tv3.lv

Krievija paturēs arestā leišu kuģi “Jūras vilkas”

Lietuva no Krievijas saņēmusi notu, ka aizturētais Lietuvas zvejas kuģis “Jūru Vilkas” paliks arestā līdz ceturtdienai, 25.septembrim, otrdien paziņoja Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs.

2014. gada 23. septembrī 15:01

“Lietuvas konsuls ir devies no Sanktpēterburgas uz Murmansku. Mēs esam saņēmuši notu no Krievijas Ārlietu ministrijas, ka kuģis būs arestā līdz 25.septembrim. Notā ir runa par administratīviem pārkāpumiem. Mums nav tālākas informācijas, taču vissvarīgākais ir tas, ka mēs esam saņēmuši pirmo oficiālo dokumentu,” intervijā radiostacijai LRT paziņoja Butkevičs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lietuvas Ārlietu ministrija pirmdien nosūtīja Krievijas vēstniecībai notu, kurā izteica protestu pret Krievijas nelikumīgo rīcību, 18.septembrī Barenca jūras starptautiskajos ūdeņos aizturot kuģi “Jūru Vilkas” un tā apkalpi un piespiežot kuģi doties uz Murmanskas ostu.

Kā ziņots, Maskava apgalvo, ka kuģis aizturēts par to, ka esot iebraucis Krievijas ekonomiskajā zonā un nodarbojies ar nelikumīgu krabju zveju.

Savukārt satelītattēli liecina, ka Krievija šo kuģi aizturējusi starptautiskajos ūdeņos, pirmdien paziņoja Lietuvas Zemkopības ministrija.

Kā protesta notā uzsver Ārlietu ministrija, Krievijas Federācija ar savu amatpersonu nelikumīgo rīcību, aizturot starptautiskajos ūdeņos zvejojošo Lietuvā reģistrēto un ar Lietuvas valsts karogu peldošo kuģi “Jūru Vilkas”, pārkāpusi ANO Jūras tiesību konvenciju un vienlaikus arī nav informējusi par kuģa un tā apkalpes aizturēšanu Lietuvas Republikas institūcijas.

Ministrija pieprasa nekavējoties atbrīvot kuģi un tā apkalpi.

Aizturētais kuģis naktī uz pirmdienu ieradies Murmanskas ostā.

Kā jau iepriekš uzsvēra Lietuvas Ārlietu ministrija, Krievijas amatpersonas pārkāpušas procedūru, jo inspektoriem ir tiesības pārbaudīt kuģi, ja pastāv aizdomas, ka tas pārkāpis robežas, bet tā nedrīkst būt bruņota pārbaude, taču kuģa “Jūru Vilkas” kapteinim nācies saskarties ar bruņotām amatpersonām un, kad viņš atteicies doties uz Murmanskas ostu, kuģis turp novirzīts ar varu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

No 28 kuģa apkalpes locekļiem Lietuvas pilsoņi ir trīs, tostarp kuģa kapteinis.

Krievijas Federālā drošības dienesta (FDD) Murmanskas apgabala robežapsardzes pārvalde tikmēr paziņojusi, ka aizturētā kuģa kapteinim draudot administratīvā atbildība, kas var ietvert gan naudas sodu, gan kuģa konfiskāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm