“Līdz pat šim brīdim neesam saņēmuši sarakstu ar to, kas atrodas kravā. Tāpēc mūs izbrīna informācija, ka Krievija nosūtījusi humānās palīdzības konvoju. Šobrīd mēs īsti nesaprotam kas notiek,” intervijā “Deutsche Welle” paziņojis Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas pārstāvis Andre Leršs.

Viena no galvenajām Sarkanā Krusta prasībām ir tā, ka organizācija saņem palīdzības kravu un pati nosaka, kam tā būtu jāsaņem, skaidro Leršs, piebilstot, ka Sarkanais Krusts dara visu, lai saglabātu neitralitāti un netiktu iesaistīts konfliktā.

Par to, ka Krievijas sūtīto palīdzības kravu Sarkanais Krusts nav sertificējis, otrdien paziņoja arī Ukrainas Nacionālās Drošības un aizsardzības padomes runasvīrs Andrijs Lisenko.

Savukārt Ukrainas prezidenta administrācija paskaidroja, ka Krievijas automašīnas Ukrainā netiks ielaistas, bet uz robežas palīdzības krava tiks pārkrauta Sarkanā Krusta sarūpētās automašīnās un nogādāta iedzīvotājiem pēc organizācijas ieskatiem. Ukrainas puse visu kontrolēšot un jebkura nesankcionēta konvoja iebraukšana no Krievijas tiks uzskatīta par agresiju.

Rietumos un Ukrainā ir bažas, ka humānās misijas aizsegā Krievija varētu mēģināt ievest Ukrainā karavīrus un ieročus. NATO atzīst, ka Krievijas iebrukums Ukrainā ir iespējams.