Krievija okupētajās Ukrainas teritorijās ievākusi kviešus viena miljardu ASV dolāru vērtībā, liecina satelītattēli

Krievija okupētajās Ukrainas teritorijās ievākusi kviešus viena miljardu ASV dolāru vērtībā, liecina NASA Pārtikas drošības un lauksaimniecības programmas dati.

2022. gada 3. decembrī 22:37

Analīze sniedz priekšstatu par Ukrainas okupētajās teritorijās, kurās informācijas izpaušanu stingri kontrolē, notikušo. Tas izmanto mašīnmācības modeli, kas nosaka tekstūras un krāsu izmaiņas, pamatojoties uz satelītattēlu laikrindām, lai kartētu, kur ražas ir novāktas vai atstātas nenovāktas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gandrīz seši miljoni tonnu kviešu tika savākti no apgabaliem, kas nav Ukrainas kontrolē, liecina NASA Pārtikas drošības un lauksaimniecības programmas dati. Aptuveni 88% no okupētajās platībās iestādītajām ziemāju kultūrām tika novāktas, savukārt nenovāktās platības bija galvenokārt izvietotas gar frontes līniju.

Pētījums rada jautājumus par to, kas noticis ar šīm ievāktajām labības kultūrām. Krievijas kuģi, iespējams, eksportējuši graudus, kas varētu būt novākti no okupētajiem Ukrainas apgabaliem, uz valstīm, tostarp Lībijas un Irānas, taču ir grūti novērtēt attiecīgos apjomus, jo pārvadātāji slēpj kravu izcelsmi.

Krievija ir noliegusi, ka būtu zagusi graudus, bet amatpersonas publiski izteicās par graudu sūtījumu atsākšanu no okupētajām ostām.

Ukraina ir galvenā kviešu eksportētāja, un tās ostu blokāde pēc Krievijas iebrukuma izraisīja graudu cenu kāpumu, kas, iespējams, padarīs graudu kontrabandu ienesīgāku. Darījums, kas ļāva Ukrainai atsākt eksportu, palīdzēja pazemināt graudu cenas, taču tās joprojām ir vēsturiski augstas.

Gandrīz ceturtā daļa Ukrainas kviešu audzē zemē, ko Krievija pasludinājusi par anektētām, lai gan daļu no šīs teritorijas kontrolē Ukraina. NASA aplēses attiecas tikai uz kviešiem, un tajās netiek ietvertas citas labības kultūras vai pārtikas produkti, ko glabā noliktavā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

NASA Harvest komanda aprēķināja, ka lauksaimnieki šogad Ukrainā novāca 26,6 miljonus tonnu kviešu, kas ir par vairākiem miljoniem tonnu vairāk nekā bija prognozēts.

Šveices vadošais preču tirdzniecības centrs ir brīdinājis, ka izlaupītu izejvielu komercializācija var būt kara noziegums.

Lielākais Ukrainas audzētājs “HarvEast” sacīja, ka visas ziemājus, ko tas iestādījis savā zemē Doņeckas apgabalā, šovasar savākuši okupācijas spēki.

“Šogad ziemas kvieši labvēlīgo laikapstākļu dēļ deva ļoti augstu ražu šim reģionam,” sacīja izpilddirektors Dmitrijs Skorņakovs. “Viss, kas tika novākts mūsu laukos, tika nozagts un izvests no Ukrainas.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm