tv3.lv

Krievija noraida ECT prasību atbrīvot Navaļniju

Atbildot uz Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) prasību nekavējoties atbrīvot opozīcijas līderi Alekseju Navaļniju Krievija trešdien paziņojusi, ka neesot nekāda tiesiska pamata to darīt.

2021. gada 17. februārī 19:18

Krievijas tieslietu ministrs Konstantīns Čuičenko aģentūrai “Interfax” norādījis, ka ECT prasība esot “nepamatota un prettiesiska” un tā demonstrē “acīmredzamu rupju iejaukšanos suverēnas valsts tiesu varas darbībā”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ministrs piebildis, ka prasība esot neizpildāma, jo “saskaņā ar Krievijas likumiem nav tiesiska pamata minētās personas atbrīvošanai no apcietinājuma”.

Čuičenko arī norādījis, ka ECT prasība nesaturot “nevienu faktu, nevienu tiesību normu, kas ļautu tiesai pieņemt tādu lēmumu” par Navaļnija atbrīvošanu.

ECT trešdien pieprasīja Krievijas varasiestādēm nekavējoties atbrīvot Navaļniju. ECT savu lēmumu pamatojusi ar sava reglamenta 39.pantu par pagaidu tiesiskās aizsardzības līdzekļiem, jo saskata prasītāja veselības un dzīvības apdraudējumu.

Navaļnija advokāte Olga Mihailova sarunā ar aģentūru “Interfax” norādījusi, ka šādu lēmumu ECT esot pieņēmusi pirmo reizi un ka Krievijas varasiestādēm tas jāpilda.

Navaļnijs atrodas apcietinājumā kopš 18.janvāra.

Maskavas Simonovas rajona tiesa tā dēvētājā “Yves Rocher” lietā par krāpšanos aizstāja opozicionāram 2014.gadā piespriesto nosacīto sodu ar reālu cietumsodu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sūdzības izskatīšana par Simonovas rajona tiesas lēmumu notiks rīt no rīta.

Ja apelācijas instance to neatcels, Navaļniju soda izciešanai var nosūtīt uz cietumu.

ECT 2017.gadā atzina, ka “Yves Rocher” lietā par krāpšanos pārkāptas opozicionāra tiesības uz taisnīgu lietas izskatīšanu. Navaļnijam tika izmaksāta kompensācija, tomēr Krievijas Augstākā tiesā spriedumu atzina par likumīgu un atteicās to mainīt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm