tv3.lv

Krievija: NATO gatavojas liela mēroga karam

NATO manevri Krievijas robežu tuvumā liecina par alianses gatavošanos liela mēroga militāram konfliktam, paziņojis Krievijas bruņoto spēku štāba priekšnieks ģenerālis Valērijs Gerasimovs.

2019. gada 18. decembrī 18:07

Tiekoties ar militārajiem atašejiem, Gerasimovs otrdien apgalvojis, ka NATO darbības Krievijas pierobežā vairojušas spriedzi un mazinājusi drošību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uz jautājumu, vai Krievija saskata iespējama kara draudus, viņš atbildējis, ka Maskava nesaskata “jebkādus priekšnoteikumus liela mēroga karam”, taču tūlīt piebildis, ka spiediens, ko Rietumi izdara uz Krieviju, var izraisīt “krīzes situācijas”, kas var izprovocēt militāru konfliktu, ja pār tām tiek zaudēta kontrole.

Gerasimovs arī apgalvojis, ka alianses manevru scenārijā Austrumeiropā liecina, ka “NATO apzināti gatavo savus karavīrus iesaistīšanai liela mēroga militārā konfliktā”.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā un tai piederošās Krimas pussalas aneksijas Maskavas attiecības ar Rietumiem sasniegušas zemāko punktu kopš Aukstā kara laikiem, un Krievija atkārtoti paudusi savu neapmierinātību ar NATO kontingenta izvietošanu Baltijas valstīs un ar tās robežu tuvumā notiekošajiem alianses manevriem.

Arī prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs trešdien izteicies, ka “nepārtrauktā NATO militārās infrastruktūras izvēršana mūsu robežu virzienā rada satraukumu”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm