“Krievija ir izpostījusi visu mūsu dzīvi.” Brīvprātīgie sarunā ar TV3 Ziņām raksturo situāciju Ukrainā

2022. gada 8. decembrī 22:07

Ukrainas austrumos saglabājas vissmagākā situācija, okupantiem cenšoties sagrābt Doneckas apgabala Bahmutas pilsētu. TV3 Ziņu filmēšanas grupa šobrīd atrodas frontes tuvumā Donbasā.

Doneckas apgabalā ilgstoši notiek kaujas un situācija ir smaga – nevar zināt, kur un kad piezemēsies Krievijas raidītās raķetes. TV3 Ziņas ceturtdien apmeklēja Limanu, kur pabija arī pirms diviem mēnešiem, un apstākļi šajā vietā ir ārkārtīgi smagi – tūkstošiem cilvēku dzīvo bez apkures un ūdens, tāpat ir ļoti lielas problēmas ar elektroapgādi. Tikmēr okupanti turpina bombardēt pilsētu, raidot raķetes pret jau tā iznīcinātām mājām un kvartāliem.

TV3 Ziņas sastapa arī brīvprātīgos, kas ir vietējo vienīgā cerība, piegādājot viņiem silto ūdeni un ēdienu. Šie ir cilvēki, kuri paši bijuši spiesti pamest savas mājas no tām teritorijām, kuras Krievija šobrīd ir okupējusi gan Doneckas, gan Luhanskas apgabalā.

“Šis pat nav karš. Cilvēki bez jebkāda iemesla atnāca mūsu zemē un izposta pilsētas, mierīgos iedzīvotājus. Kāds ir iemesls? Nezinu. Es pats esmu palicis bez mājām. Mana pilsēta Luhanskas apgabalā – Severodonecka – ir iznīcināta pilnībā. Es izbraucu no pilsētas pēdējā brīdī, jo mēs, cik varējām, turpinājām evakuēt cilvēkus. Mans dzīvoklis, manu draugu mājas – viss ir iznīcināts. Esam pazaudējuši visu. Kāpēc? Mēs nezinām,” saka brīvprātīgais, Severodoneckas iedzīvotājs Aleksandrs.

“Krievija ir izpostījusi visu mūsu dzīvi. Cilvēki, kuri ir pametuši savas pilsētas, viņi ne tikai pameta savas mājas, viņi ir atstājuši visu savu dzīvi. Mēs šobrīd atrodamies kūrortpilsētā, kur ir iznīcināts viss skaistais, kas šeit bija. Mēs braucam pa ielām, kur mēs kādreiz braucām fotografēt cilvēkus kāzās, radījām prieku cilvēkiem. Bet tagad? Mēs arī radām prieku, vedam humāno palīdzību un paldies Dievam,” teic brīvprātīgā, Bahmutas iedzīvotāja Marija.

Limanā cilvēki, par spīti, ka ir pazaudējuši visu, kas viņiem ir bijis, turpina palīdzēt citiem. Par spīti tam, ka ir jābrauc zem apšaudēm un nemitīgas bombardēšanas. Smagākā situācija joprojām ir frontē pie Bahmutas – tur krievu okupanti slauka pilsētu nost no zemes virsas. Arī laikapstākļi nav pateicīgi, jo apledojušo ceļu dēļ nav iespējams veikt cilvēku evakuāciju no pilsētas un nav iespējams ātri pārvietoties. Autoceļš no Bahmutas uz Slavjansku tiek nemitīgi apšaudīts.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm