tv3.lv

Krievija apsūdz ASV pērtiķu baku radīšanā laboratorijās Nigērijā

Krievija apsūdz ASV, ka četrās ASV kontrolētās laboratorijās Nigērijā esot radītas pērtiķu bakas, ziņoja Krievijas mediji.

28. maijā 10:44

“Saskaņā ar esošo informāciju, Nigērijā ir vismaz četras bioloģiskās laboratorijas, kuras kontrolē Vašingtona,” paziņoja Krievijas armijas radiācijas, ķīmiskās un bioloģiskās aizsardzības nodaļas vadītājs Igors Kirillovs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Krievijas mediji arī ziņoja, ka Krievija aicina Pasaules veselības organizāciju (PVO) izmeklēt ASV finansēto laboratoriju darbību Nigērijā.

“Ņemot vērā daudzus gadījumus, kad ASV pārkāpušas bioloģiskās aizsardzības prasības, un neuzmanīgas patogēno biomateriālu uzglabāšanas faktus, mēs aicinām Pasaules veselības organizācijas vadību veikt ASV finansēto Nigērijas laboratoriju darbības izmeklēšanu Abudžā, Zarijā un Lagosā un informēt par tās rezultātiem pasaules sabiedrību,” paziņoja Kirillovs.

PVO piektdien norādīja, ka pērtiķu bakas tagad ir konstatētas vairāk nekā 20 valstīs. Ņemot vērā šīs slimības neparasto izplatību, PVO aicina īstenot dažādus pasākumus, tomēr iemeslu trauksmei nesaskata.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm