Krievi uzpūš panākumus frontē un ir spiesti mainīt kaujas taktiku

Krievijas nesenie paziņojumi par panākumiem Doneckas apgabala Bahmutas pilsētas apkaimē neliecina par nenovēršamu tās ieņemšanu, – uzsver Rietumu militārie analītiķi. Atzīmēts arī, ka iebrucēji kaujas laukā Ukrainā vairs nepaļaujas uz bataljonu taktiskajām grupām, kā tas bijis līdz šim.

2022. gada 29. novembrī 10:21

Krievijas spēki pārspīlē savus sasniegumus pie Bahmutas, – aktuālajā ziņojumā atzīmē ASV Kara studiju institūta (ISW) analītiķi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai arī Krievijas mediji plaši izplata pašpasludinātās Doneckas republikas Kremļa prokomisārā līdera Denisu Pušilina vēstījumus, ka Krievijas karaspēks ir tuvu Bahmutas aplenkšanai, pagaidām nekas neliecina par to, ka pilsēta drīzumā varētu tikt aplenkta, vērtē ISW eksperti.

Ģeolokācijas attēli liecina, ka Krievijas karaspēks, iespējams, ir ieņēmis vien dažus ciemus, kas atrodas 5 līdz 30 km attālumā dažādos virzienos no Bahmutas.

Kā apraksta “The Guardian”, kaujas ap stratēģiski svarīgo Bahmutas pilsētu ir kļuvušas par asiņainu purvu, kurā katru dienu tiek ziņots par simtiem bojāgājušo un ievainoto, un ne Krievijas, ne Ukrainas spēkiem pēc mēnešiem ilgām sadursmēm nav izdevies panākt būtisku izrāvienu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Daļa no informatīvās operācijas

Krievijas avoti jau kopš oktobra aktīvi izplata nepatiesus apgalvojumus par panākumiem Bahmutas apkārtnē, kas ir daļa no notiekošās informatīvās operācijas. Nesen Maskavas izteiktās nepamatotās teritoriālās pretenzijas, iespējams, ir daļa no šīs notiekošās informatīvās operācijas, teikts Kara studiju institūta militāro analītiķu pārskatā.

Pat ja Krievijas spēkiem ir izdevies pārņemt kontroli pār apdzīvotām vietām uz dienvidiem no Bahmutas, tas neapdraud Ukrainas spēkiem kritiski svarīgos ceļus. “Krievijas spēki pašreizējā degradētajā stāvoklī, visticamāk, nespēs strauji veikt Bahmutas aplenkšanas uzdevumu,” rezumē ISW eksperti.

Iebrucēji vairs neizvieto bataljonu taktiskās grupas

Krievijas spēki Ukrainā ir atteikušies no bataljonu taktiskām grupām, jo šis modelis sevi nav attaisnojis, – secina britu militārās izlūkošanas dienests.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Pēdējo trīs mēnešu laikā Krievijas karaspēks Ukrainā, visticamāk, ir praktiski pārtraucis bataljonu taktisko grupu izvietošanu, – teikts izlūkošanas ziņojumā.

Pēdējā desmitgadē Krievijas militārajā doktrīnā liela nozīme bijusi piešķirta bataljonu taktisko grupu koncepcijai, kas apvieno bataljonus ar visām atbalsta vienībām, tostarp tanku, izlūkošanas un – atšķirībā no Rietumu prakses – artilērijas vienībām.

Tomēr kaujas operācijās Ukrainā atklājušies šādai pieejai raksturīgi trūkumi. Salīdzinoši nelielais kaujas kājnieku skaits bieži vien bijis nepietiekams. Vienlaikus artilērijas decentralizētais izvietojums nav ļāvis Krievijai pilnībā izmantot savas kvantitatīvā pārsvara priekšrocības, – secināts ziņojumā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm