Krievi rēķinās ar liegumu iebraukt ES, bet Maskavas atbildei īsas rokas

Arvien vairāk Krievijas iedzīvotāju rēķinās ar liegumu iebraukt tās Eiropas Savienības (ES) kaimiņvalstīs ar savā valstī reģistrētu spēkratu, – liecina situācija uz robežām. Vienlaikus Maskavai esot grūtības ar atbildes soļu plānošanu, jo ar tiem varot viegli iešaut sev kājā.

18. septembrī 18:24

Vispirms Latvijā, Lietuvā un Igaunijā un pēc tam arī Somijā un Polijā pagājušajā nedēļā spēkā stājās aizliegums iebraukt valstī ar Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ceļotāji ir saņēmuši un sapratuši ziņu

Līdz ar to spēkratiem ar Krievijas numuriem vairs nav atļauts iebraukt nevienā no tās ES kaimiņvalstīm. Par šādu aizliegumu, saprotams, nav sajūsmā Krievijā dzīvojošie, to kritizē arī trimdā dzīvojošie Putina režīma opozicionāri.

Vienlaikus automašīnu skaits ar Krievijas reģistrācijas numura zīmēm, kas nonāk līdz robežai, ar katru dienu samazinās, – liecina situācija Lietuvas un Krievijas robežpunktos.

Nedēļas laikā kopš aizlieguma ieviešanas iebraukšana Lietuvā tika liegta 58 transportlīdzekļiem ar Krievijas numuriem. Tas ļaujot secināt, ka ceļotāji ir saņēmuši un sapratuši ziņu, ka ar Krievijā reģistrētām automašīnām viņiem netiks ļauts iebraukt Eiropas Savienības teritorijā.

Kādu atbildi kaldina Maskavā?

Krievijas “Telegram” kanāls “Brief” vēsta, ka varas gaiteņos grūtības radījis lēmums par Maskavas atbildes soli ES.

“Aizliegums iebraukt Krievijā automašīnām ar ES valstu reģistrācijas numura zīmēm skars galvenokārt Eiropā dzīvojošos un uz Krieviju braucošos krievus. Paši eiropieši uz Krieviju parasti nebrauc,” anonīmu Krievijas Rūpniecības un tirdzniecības ministrijas pārstāvi citē medijs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Turklāt aizlieguma dēļ strauji samazināsies Krievijā pārdodamo tranzīta automobiļu skaits no Eiropas,” viņš piebildis.

Krievijas pretsankcijas ietekmēšot arī Krievijas pilsoņu autotransporta tranzīta režīmu uz Kaļiņingradu caur Lietuvu. Bet sankcijas pret vēstniecību un ārvalstu uzņēmumu autotransportu Krievijā arī, visticamāk, netikšot pieļautas.

Krievijas varas gaiteņos apsver arī citu pieeju, kā liegt eiropiešiem iebraukt valstī ar auto, proti, pamatojoties uz auto īpašnieka pasi nevis spēkrata reģistrācijas numuru.

Šādā gadījumā cilvēki ar Krievijas pasēm, piemēram, tautieši no Baltijas valstīm varēšot turpināt apmeklēt šo valsti pat tad, ja viņu automašīnas ir reģistrētas ES.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm