tv3.lv

Kremlis noraida Rietumu aicinājumus atbrīvot Navaļniju

Kremlis otrdien, 19.janvārī, noraidījis Rietumu aicinājumus atbrīvot Krievijas opozīcijas politiķi Alekseju Navaļniju un brīdinājis, ka Navaļnija aicinājumi uz masu protestiem esot “satraucoši”.

2021. gada 19. janvārī 14:00

“Mēs dzirdam šos paziņojumus. Mēs nevaram šos paziņojumus ņemt vērā un neņemsim,” žurnālistiem sacīja Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šie ir Kremļa pirmie komentāri saistībā ar Navaļnija aizturēšanu par viņam piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumu pārkāpšanu.

Peskovs arī sacīja, ka Kremlis esot nobažījies par Navaļnija aicinājumiem rīkot “nelikumīgus” protestus.

Lasi vēl: Navaļnijam būs jāstājas tiesas priekšā par kara veterāna “apmelošanu”

LETA vēsta, ka Baltijas valstu Ārlietu komisiju priekšsēdētāji šodien kopīgā paziņojumā nosoda Krievijas varas iestāžu veikto Alekseja Navaļnija aizturēšanu pēc viņa atgriešanās Krievijā, kas acīmredzot ir kārtējais varas iestāžu mēģinājums apklusināt to opozīciju un kritiķus, aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā.

Krievijas varas iestādēm ir nekavējoties un bez jebkādiem nosacījumiem jāatbrīvo Navaļnijs un jāgarantē viņa drošība, teikts paziņojumā.

Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols (NA), Igaunijas parlamenta Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Enns Ēsmā un Lietuvas parlamenta Ārlietu komisijas vadītājs Žigimants Paviļonis uzsver, ka saskaņā ar savām starptautiskajām saistībām Krievijai ir jāievēro tiesiskuma princips un jāaizsargā pilsoniskās tiesības, bet politiskās opozīcijas pārstāvju aizturēšana ir pretrunā ar starptautiskajām saistībām un pienākumiem, tostarp Eiropas Padomē (EP).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Navaļnijs Krievijas teritorijā kļuvis par zemiska nozieguma upuri – viņu mēģināja noindēt, izmantojot Krievijā izstrādātu nervus paralizējošu kaujas vielu no “Novičok” grupas, un to apliecinājusi Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija. Tā vietā, lai izmeklētu šo noziegumu, Krievijas varas iestādes ir izvēlējušās atkārtoti piespriest Navaļnijam brīvības atņemšanu par to, ka viņš izmantojis savas cilvēktiesības – tiesības uz vārda brīvību,” atsaucoties uz paziņojumu, norādīja Kols.

Baltijas valstu parlamentārieši paziņojumā atkārtoti aicina Krievijas varas iestādes sākt kriminālizmeklēšanu Navaļnija noindēšanas mēģinājuma lietā un nodrošināt, ka visas vainīgās personas tiek sauktas pie atbildības taisnīgā tiesā. Mēs aicinām Krievijas varas iestādes nekavējoties atbrīvot Navaļniju un izbeigt režīma kritiķu politiskās vajāšanas un iebiedēšanas kampaņu, norāda deputāti.

Izdarot attiecīgus no šiem faktiem izrietošus secinājumus, aicinām mūsu Eiropas partnervalstis un parlamentārās asamblejas, tostarp EP Parlamentāro asambleju, izteikt tūlītēju un stingru nosodījumu Krievijas nedemokrātiskajām metodēm un apsvērt jautājumu par papildu sankciju ieviešanu pret tiem, kas ir atbildīgi par Navaļnija nelikumīgo aizturēšanu, uzsvērts paziņojumā.

Jau ziņots, ka Navaļnijs svētdien tika aizturēts Maskavas Šeremetjevas lidostā pēc atgriešanās no Vācijas, kur vairāk nekā četrus mēnešus atlaba pēc saindēšanas ar kaujas vielu “Novičok”.

Maskavas Himku tiesa pirmdien Navaļniju apcietināja uz 30 dienām līdz 15.februārim.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm