Kremlis iesoļo 21. gadsimtā – pavasara "mobilizācijas" pavēstes Krievija pirmo reizi izsūtīs elektroniski

1. aprīlī Krievijā sāksies kārtējais iesaukuma vilnis militārajos spēkos. Lielvalsts iedzīvotāju apziņošanai Kara komisariātam uzdots iesaucamajiem izsūtīt elektroniskās pavēstes – tā būs pirmā reize, kad šim procesam tiks izmantotas 21. gadsimta iespējas, vēsta “Meduza”.

31. martā 16:51

Vienlaikus, ja tehnisko iespēju nebūs, iesaukšanai joprojām tiks izmantotas vecās labās pavēstes, skaidroja Krievijas Federācijas Ģenerālštāba galvenās organizatoriskās un mobilizācijas nodaļas vadītājs Vladimirs Cimļanskis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņš arī atklāja, ka Krievijas Aizsardzības ministrija iesaukuma “priekšvakarā” veikusi “darbības pilsoņu sākotnējai reģistrācijai militārajā reģistrā”, proti, tika izveidota vienota datu bāze. Kopumā tajā apkopota informācija par vairāk nekā 700 tūkstošiem iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 27 gadiem.

Cimļanskis vēl norādīja, ka Krievijas Aizsardzības ministrija it kā neplāno atkārotu mobilizāciju. “Gribu jums visiem apliecināt, ka Ģenerālštāba plānos nav otrs mobilizācijas vilnis. Uzdoto uzdevumu izpildei pilnīgi pietiek ar tiem, kuri jau ir iesaukti militārajā dienestā, kā arī pilsoņiem, kuri brīvprātīgi izteikuši vēlmi piedalīties [speciālajā militārajā] operācijā.”

“Meduza” gan akcentē, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins 30. martā parakstīja dekrētu par pavasara iesaukšanu militārajā dienestā. Iesaukums ilgs no 1. aprīļa līdz 15. jūlijam. Un plānots, ka tajā tiks mobilizēti 147 tūkstoši cilvēku – par 12 00 vairāk nekā pērnā gada pavasara iesaukumā. Kremlis vairākkārt akcentējis, ka šādas iesaukšanas esot parasta prakse nevis iedzīvotāju mobilizācija.

Lai nebūtu jāizsludina tieša mobilizācija, rādās, ka vairākos Krievijas reģionos manāmi pieaugusi iedzīvotāju aģitācija pašiem pieteikties militārajos spēkos. Tiek lēsts, ka Krievijas varasiestādes cer – šādā veidā armijai varētu tikt piesaistīti papildu 400 tūkstoši karavīru. Lielbritānijas Aizsardzības ministrija gan šo plānus nodēvējusi par mazticamiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm