Kremlis: ECT lēmums par Navaļnija atbrīvošanu ir prettiesisks

Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) lēmums par nepieciešamību atbrīvot Krievijas opozīcijas līderi Alekseju Navaļniju ir prettiesisks, ceturtdien pavēstīja Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

2021. gada 18. februārī 17:16

“Mūsu attieksmi pret šo lēmumu vakar pauda tieslietu ministrs [Konstantīns] Čuičenko. Lēmums ir prettiesisks, tas ir ļoti nopietns mēģinājums iejaukties iekšējās tiesu lietās, kas no mūsu skatu punkta ir nepieļaujami,” izsakoties par ECT lēmumu Navaļnija lietā, sacīja Kremļa pārstāvis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Peskovam tika uzdots jautājums, vai Krievija izskata iespēju izstāties no Eiropas Padomes un vai tā sagaida sankcijas no šīs organizācijas puses.

“Atbilde uz citām jūsu jautājum daļām laikam ir negatīva. Nē, mēs netiecamies pēc konfrontācijas,” viņš piebilda.

Navaļnijs janvārī tika aizturēts Maskavas Šeremetjevas lidostā pēc atgriešanās no Vācijas, kur vairāk nekā četrus mēnešus atlaba pēc saindēšanas ar kaujas vielu “Novičok”.

Navaļnijs uzskata, ka aiz viņa saindēšanas stāv Kremlis.

ECT savu lēmumu pamatojusi ar sava reglamenta 39.pantu par pagaidu tiesiskās aizsardzības līdzekļiem, jo saskata prasītāja veselības un dzīvības apdraudējumu.

Navaļnija advokāte Olga Mihailova sarunā ar aģentūru “Interfax” trešdien norādīja, ka šādu lēmumu ECT esot pieņēmusi pirmo reizi un ka Krievijas varasiestādēm tas jāpilda.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Navaļnijs atrodas apcietinājumā kopš 18.janvāra. Viņš tika aizturēts par 2014.gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumu pārkāpšanu.

Navaļnija aizturēšana izraisīja Krievijā plašus protestus, un Rietumu līderi aicinājuši Krieviju atbrīvot opozicionāru.

Februāra sākumā Maskavas Simonovas rajona tiesa tā dēvētājā “Yves Rocher” lietā par krāpšanos aizstāja opozicionāram 2014.gadā piespriesto nosacīto sodu ar reālu cietumsodu.

ECT 2017.gadā atzina, ka “Yves Rocher” lietā par krāpšanos pārkāptas opozicionāra tiesības uz taisnīgu lietas izskatīšanu. Navaļnijam tika izmaksāta kompensācija, tomēr Krievijas Augstākā tiesā spriedumu atzina par likumīgu un atteicās to mainīt.

Lasi vēl:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm