Kremļa lieljaudas kodoltorpēda "Poseidon": izmēģinājums vai muskuļu izrādīšana

NATO nosūtījis sabiedrotajiem izlūkošanas informāciju, kas liecina, ka Krievija varētu veikt lieljaudas kodoltorpēdas “Poseidon” izmēģinājumu. Itālijas laikraksts “La Repubblica” vēsta, ka savu bāzi atstājusi kodolzemūdene “Belgorod”, kas ekipēta ar sešām šādām torpēdām. Daļa ekspertu uzskata, ka tā ir tikai kārtējā ieroču žvadzināšana no Kremļa puses.

Par kodolzemūdenes “Belgorod” kustību ziņo Itālijas laikraksts “La Repubblica”, atsaucoties uz NATO, kas sabiedrotajiem esot nosūtījusi izlūkošanas informāciju par iespējamu Krievijas nolūku izmēģināt torpēdu “Poseidon” Karas jūrā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kas ir zināms par lieljaudas torpēdu “Poseidon”

Uz zemūdenes K-329 “Belgorod” ir izvietotas līdz 6 “Poseidon” kodoltorpēdām, kas spēj izraisīt “radioaktīvu cunami” – efekts ir salīdzināms ar starpkontinentālās ballistiskās raķetes sprādzienu. Tikai torpēda klusi pārvietojas zem ūdens ar ātrumu 100 kilometri stundā, tad galamērķī uzsprāgst.

Turklāt par “Apokalipses ieroci” dēvētā torpēda izstaro salīdzinoši nelielu siltuma daudzumu, tāpēc tā ir grūti pamanāma raķešu izsekošanas sistēmām, kas reaģē uz karstumu.

Torpēdas nesējs “Belgorod” ir jaunākais Krievijas flotes zemūdens cietoksnis, kas stiepjas 184 metru garumā, un vismaz izmēra ziņā zemūdeņu vidū ir nepārspēta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par lieljaudas kodoltorpēdu “Poseidon” pasaulei kļuva zināms 2015.gadā, kad Krievijas valsts televīzija it kā nejauši demonstrēja militāro pārstāvju prezentācijas lapu. ASV specdienestu pārstāvji apgalvo, ka šī informācijas “noplūde” bijusi mērķtiecīga, lai iebiedētu amerikāņus par ieroču izvietošanu Eiropā.

Pēc Krievijas oficiālās informācijas aģentūras “TASS” datiem, “Poseidon” torpēda spēj nest līdz 2 megatonnām smagu kodollādiņu. Tas ir 100 reizes jaudīgāks par Hirosimā izmantoto un 10 reizes jaudīgāks par pēdējo ASV kodolbumbas versiju “B61”.

Šā gada maijā Kremļa galvenais propagandists Dmitrijs Kiseļovs savā raidījumā piesolīja ar šo bumbu iznīcināt Lielbritāniju.

“La Republica” atzīmē, ka “Poseidon” izstrāde stiepjas gadiem un NATO amatpersonu vērtējumi par to ir skeptiski. Tiek pieņemts, ka daži jaudīgā kodolieroča testi tika veikti jau 2015. gadā, taču no “Belgorod” torpēdu palaišana vēl nav izmēģināta.

Tikai daži eksperti uzskata, ka supertorpēdas izstrāde ir pabeigta.

Tomēr pats vēstījums vien par tās izmēģinājumu ļautu Kremlim izrādīt savus muskuļus virves vilkšanā ar Rietumiem, – vērtē analītiķi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm