tv3.lv

Kremļa karš pret vārda brīvību: Krievijas mediju uzrauga “panākumi” cenzūras frontē

Dzēsti desmitiem tūkstošu aicinājumu uz pretkara akcijām, “viltus ziņu” un Ukrainas “nacionālistu propagandas” vēstījumu, – par vārda brīvības apkarošanas “uzvarām” atskaitījies Krievijas mediju uzrauga “Roskomnadzor” vadītājs.

27. maijā 12:58

Kremļa propagandas telpas sargsuns kopš februāra beigām dzēsis 38 000 ziņojumu, kuros aicināts protestēt pret karu Ukrainā, – atsaucoties uz “Roskomnadzor” mājaslapā publicēto informāciju, iestādes vadītāju Andreju Ļipovu citē “Meduza”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņa vadītā aģentūra ”likvidējusi” arī vairāk nekā 117 tūkstošus ”viltus ziņu” par Ukrainas kara būtību, Krievijas karaspēka darbībām Ukrainā un tās piedzīvotajiem zaudējumiem.

”Roskomnadzor” bloķējis 1177 resursus, kas izplatījuši ”ukraiņu nacionālistu propagandu” un kopumā sasnieguši vairāk nekā 202 miljonus lietotāju.

Ļipovs arī informējis par “pārmērīgo” “ukraiņu nacionālistu propagandas” apjomu kara sākumā. Viņaprāt, materiāli tika izveidoti iepriekš un “Rietumi tos apmaksāja”, ieguldot ”miljardiem rubļu”.

Kā vēstīts, pirmajās dienās pēc iebrukuma Ukrainā par dalību pretkara protesta akcijās Krievijā tika aizturēti tūkstošiem cilvēku.

Krievijā tika ieviesta arī administratīvā un kriminālatbildība par tās bruņoto spēku “diskreditēšanu” un par it kā nepatiesu vēstījumu izplatīšanu par karu Ukrainā, ko Kremlis sauc par “īpašo operāciju”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc iebrukuma Ukrainā Kremlis arī bloķēja ievērojamu skaitu neatkarīgu mediju, kā arī piekļuvi populārajām sociālo mediju platformām – ”Facebook”, ”Instagram” un ”Twitter”.

Jau pirmajā karadarbības mēnesī Krievijā vairs nebija gandrīz neviena neatkarīga medija, – secina neatkarīgais interneta medijs ”Meduza”, kura darbība Krievijā arī ir liegta. ”Faktiski valstī ieviesta kara cenzūra un aizliegums izplatīt informāciju, kas nesakrīt ar oficiālo valsts nostāju”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm