Krāpšanās skandāls satricina profesionālo makšķernieku sportu – zivis piepilda ar svina atsvariem

Makšķerēšanas turnīrā Ohaio, ASV, diskvalificēti potenciālie uzvarētāji pēc tam, kad abu izmakšķerētajās zivīs atrasti svina atsvari un zivs filejas gabali.

3. oktobrī 11:22

Džeisons Fišers, “Lake Erie Walleye Trail” turnīra direktors, telekanālam CNN skaidrojis, ka aizdomas par krāpšanos viņam radušās uzreiz pēc tam, kad Klīvlendas čempionāta laikā vienas komandas nomakšķerētās zivis svērušas gandrīz divas reizes vairāk, nekā Fišers bija gaidījis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc vizuālā novērtējuma, Fišeraprāt, spainī esošajām dzeltenajām līdakām vajadzēja svērt aptuveni četras mārciņas jeb 1,8 kilogramus, bet katra no tām svēra vismaz septiņas mārciņas jeb aptuveni 3,2 kilogramus.

“Es domāju, [ka tas] vienkārši nav iespējams. Es arī dzirdēju pūļa kurnēšanu, piemēram, “nav tā, nav iespējams!” Es fiziski sajutu zivis, sajutu tajās cietus priekšmetus, ” sacījis Fišers.

Krāpšanās atmaskošana iemūžināta vairākos video, kas guvuši popularitāti sociālajos tīklos. Tajos redzams, kā Fišers turnīra dalībnieku ielenkumā uzšķērž zivis un no tām izvelk svina bumbiņas. Tikmēr Džeikobs Runjans, viens no krāpniecībā apsūdzētās komandas dalībniekiem, stāvēja turpat blakus un klusībā noskatījās uz notiekošo.

Video arī redzams, kā Fišers lūdz Runjanu turnīru pamest, bet pūlim neielaisties nekādā komunikācijā ar krāpnieku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Runjans un viņa komandas biedrs Čeiss Kominiskis, uzvarot turnīrā, būtu laimējuši 28 760 ASV dolāru (aptuveni 29 331 eiro) lielu naudas balvu, kuras apjomu veido makšķernieku dalības maksa turnīrā. Protams, tagad šī balva abiem ies secen. Gan Runjans, gan Kominskis nav atsaukušies CNN lūgumam notikušo komentēt.

Tikmēr Fišers sacījis, ka turnīra organizatori šobrīd ir saziņā ar vietējām varas iestādēm, kas pret krāpniekiem vāc pierādījumus un gatavo ziņojumu Kjahogas apgabala prokuratūrai. Tā kā tā ir aktīva izmeklēšana, plašākus komentārus iesaistītās puses nevar sniegt.

Makšķerēšanas turnīra organizators paudis, ka ir dziļi vīlies krāpniekos. Viņš Runjanu un Kominski pazīst no citiem turnīriem, kuros vairākkārt abi jau plūkuši uzvaras laurus. Turpmāk gan abiem vairs nebūs iespējams piedalīties nevienā Fišera rīkotajā makšķerēšanas turnīrā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm