Korupcijas skandāla ēnā Ukrainā no amata atstādina vairākas augsta ranga amatpersonas

Ukrainā no amata pienākumu pildīšanas atkāpušās vairākas augsta līmeņa amatpersonas, tostarp vairāku ministru, ģenerālprokurora un prezidenta biroja vadītāja vietnieki, kā arī piecu reģionu vadītāji, vēsta “Meduza”.

24. janvārī 15:57

No amata atkāpies Ukrainas aizsardzības ministra vietnieks Vjačeslavs Šapovalovs, kurš bija atbildīgs par Ukrainas bruņoto spēku apgādi, paziņojusi ukraiņu ziņu aģentūra “RBC Ukraine”. Par savu atkāpšanos Šapovalovs paziņoja pēc ukraiņu žurnālistu publicētās izmeklēšanas, kurā apgalvots, ka Ukrainas militārpersonu pārtika iegādāta par [nepamatoti] paaugstinātām cenām. Ukrainas aizsardzības ministrs Oleksijs Rezņikovs vietnieka demisiju pieņēmis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

No amata atbrīvots arī Ukrainas ģenerālprokurora vietnieks Oleksijs Simonenko. Prokurors gan precizējis, ka viņa vietnieks atkāpies “pēc paša vēlēšanās”. Simonenko šādu lēmumu pieņēmis pēc tam, kad žurnālisti nāca klajā ar informāciju, ka 2022. gada izskaņā viņš ar kāda Ļvivas uzņēmēja mersedesu devies atvaļinājumā uz Spāniju.

Tāpat no amata atkāpies Ukrainas prezidenta biroja vadītāja vietnieks Kirils Timošenko, to paziņojot savā “Telegram” profilā. Arī viņa virzienā raidītas apsūdzības – Timošenko auto, kas piešķirts Ukrainas iedzīvotāju izvešanai no kauju zonām un humānajām misijām, izmantojis savām vajadzībām. Apsūdzības Timošenko nenoliedza, skaidrojot, ka ar šo auto braucis uz deokupētajām teritorijām un ka auto atrodas Valsts lietu pārvaldes bilancē.

Kā arī no amata atkāpies Ukrainas kopienu un teritoriju attīstības ministra vietnieks Ivans Lukerja. Vēl pirms tam no amata tika atbrīvots viņa priekštecis Vasīlijs Lozinskis, kurš tiek turēts aizdomās par liela kukuļa ņemšanu, iegādājoties ģeneratorus.

Ar to gan vēl no amata atstādināto amatpersonu saraksts nebeidzas. Ukrainas Ministru kabineta ministrs Oļegs Ņemčinovs savā “Telegram” profilā paziņojis, ka Ukrainas valdība 24. janvārī pieņēmusi lēmumus attiecībā uz vairākām personām. No amata atbrīvots vēl otrs kopienu un teritoriju attīstības ministra vietnieks Vjačeslavs Negoda, kā arī sociālās politikas ministra vietnieks Vitālijs Muzičenka.

No pienākumu pildīšanas arī atbrīvots Dnipropetrovskas apgabala administrācijas vadītājs Valentīns Rezņičenko, Zaporižjas apgabala vadītājs Oleksandrs Staruha, Kijivas apgabala vadītājs Oleksijs Kuleba, Sumu apgabala vadītājs Dmitro Živuckis un Hersonas apgabala vadītājs Jaroslavs Janušēvičs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Meduza” atzīmē, ka plašā amatpersonu “brīvlaišana” seko pēc tam, kad Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis 23. janvāra videouzrunā jau brīdināja – pirmdien un otrdien notiks personāla izmaiņas, kas skars “dažādu līmeņu vadītājus ministrijās un citās centrālās valdības struktūrās, kā arī reģionos un tiesībaizsardzības sistēmā”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm