Komandieris: Ukrainas armija notriec 80% Krievijas dronu

Ukrainas armijai izdodas notriekt 80% Krievijas dronu. Tā ziņo Ukrainas bruņoto spēku vadība, iepazīstinot ar dronu notriekšanas komandām. Tās ir ātrās reaģēšanas vienības, kuru skaitu Ukraina cer paplašināt, ja saņems papildu palīdzību no Rietumiem, vēsta TV3 Ziņas.

Šīs ir vienas no efektīvākajām Ukrainas armijas vienībām cīņā pret krievu okupantiem. Tā ukraiņi raksturo savus karavīrus, kuru uzdevums ir notriekt Krievijas dronus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Karā, kas šonedēļ pārsniedza jau 400 dienu atzīmi, Ukrainas bruņotie spēki izmanto ātrās reaģēšanas vienības, kuru rīcībā ir apvidus automašīnas ar ložmetējiem.

Komandā ir četri cilvēki. Saņemot ziņas par tuvojošos dronu, viņiem nekavējoties jādodas ceļā, lai to notriektu. Reaģēt jāspēj ātri, dronu notriekšanai parasti laika nav vairāk par 15-it minūtēm.

Vienību rīcībā ir moderni ložmetēji un raķetes, ko piegādājušas rietumvalstis. Bet automašīnas sarūpētas, pateicoties ukraiņu uzņēmējam, kurš apmaksāja to iegādāšanos ārzemēs, remontu un pielāgošanu armijas vajadzībām.

Kā saka viens no karavīriem, viņu panākumu pamatā ir komandas darbs.

Dima
Ātrās reaģēšanas vienības autovadītājs

“Tā ir saikne un vienotība. Mēs strādājam kā viens un efektīvi izpildām savus uzdevumus un misiju.”

Vienības ir uzkrājušas informāciju par maršrutiem, kādus Krievija izmanto dronu uzbrukumiem, un atradušas vispiemērotākās vietas to notriekšanai. Ukrainas armijas Apvienoto spēku komandieris Serhijs Najevs norāda, ka šobrīd tiek notriekti 80% Krievijas dronu, ko pamatā piegādā Irāna.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Serhijs Najevs
Ukrainas armijas Apvienoto spēku komandieris

“Kad iepriekšējo reizi Kijivā bija dronu uzbrukuma vilnis, tos notriecām tieši ar šiem ložmetējiem. Bet mēs izmantojam visa veida ieročus, kas ir mūsu armijas rīcībā, sākot no reaktīvajiem iznīcinātājiem un beidzot ar šiem ložmetējiem.”

Iepriekš viņš atzinis, ka Ukrainas pretgaisa aizsardzība notriec  arī 80% Krievijas raķešu.

Komandieris cer, ka Rietumvalstis drīzumā piegādās vairāk aprīkojuma, lai dronu notriekšanas vienību darbību varētu paplašināt arī citviet Ukrainā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm