Komā vai jau miris: turpinās minējumi par Čečenijas līdera Kadirova veselības stāvokli

Pēc bijušā vagneriešu barveža Jevgeņija Progožina nāves novērotāji minēja, ka nākamais “kritušais” varētu būt viņa kādreizējais sabiedrotais – Čečenijas līderis Ramzans Kadirovs. Mediji ziņo par viņa nonākšanu Kremļa slimnīcā smagā stāvoklī, bet daži jau izziņojuši Kadirova nāvi.

18. septembrī 12:55

Svētdien Kadirova “Telegram” kanālā tika publicēts videoieraksts, kurā Čečenijas prezidents redzams kādā pastaigā. Vēstījums adresēts cilvēkiem, kuri “nespēj atšķirt patiesību no meliem”. Viņi aicināti izvēdināt galvu svaigā gaisā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tiek apgalvots, ka video uzņemts Groznijā, taču materiālam trūkst datu, kas apstiprinātu filmēšanas vietu un laiku. “Vienīgais, kas piesaista uzmanību, ir tas, ka Čečenijas līderis pastaigājas lietū. Maskavā svētdien bija skaidrs laiks,” atzīmē “Radio Brīvība”. Bet raidsabiedrība “BBC” piebilst, ka Groznijā svētdiena bijusi lietaina.

Tikmēr informācijas telpā turpina šķetināt ziņas par Kadirova iespējamo atrašanos slimnīcā Maskavā smagā stāvoklī. Piemēram, “Verstka” žurnālisti izsekojuši Kadirova lidmašīnas maršrutu un secinājuši, ka tā kopš 15. septembra atrodas Maskavā.

Kadirova gaisa kuģis (RA-73417) Maskavā nolaidies gan 6., gan 9. septembrī, bet pēdējo reizi Maskavas virzienā no Groznijas tas izlidoja 15. septembrī, un kopš tā laika lidmašīna līdz svētdienas vakaram Čečenijā nebija atgriezusies.

Dati par Kadirova lidmašīnas pārvietošanos tiek publicēti laikā, kad izplatās baumas par Čečenijas prezidenta veselības stāvokļa krasu pasliktināšanos un ārstēšanos Krievijas prezidenta administrācijas Maskavas Centrālajā klīniskajā slimnīcā.

Vairāki čečenu opozīcijas kanāli pagājušās nedēļas otrajā pusē ziņoja, ka Kadirovs atrodas komā. Bet trimdā esošais čečenu cilvēktiesību aktīvists Abubakars Jangulbajevs jau izziņojis Kadirova nāvi.

Krievijas “Telegram” kanāla “VCHK-OGPU” pārstāvji novērojuši, ka svētdien Maskavā pie Centrālās klīniskās slimnīcas sāka parādīties dārgi auto ar Čečenijas reģistrācijas numuru zīmēm.

Šis avots arī izsekojis, ka Kadirova lidmašīna svētdienas vakarā pulksten 19.54 izlidoja no Maskavas. Bet pusstundu pirms tam no Kremļa uz lidostu izlidojuši divi neidentificēti helikopteri, kas, iespējams, bijuši saistīti ar šo notikumu.

Kadirova lidmašīna Groznijā nosēdusies svētdienas vakarā ap pulksten 22.00. Ja paša Kadirova lidmašīnā nebija, iespējams, ka kāds no Maskavas tur ieradās ar viņa lidmašīnu, pieļauj avots.

Ukrainas izlūkošanas dati liecina, ka Kadirovs piedzīvojis slimību saasinājumu, un viņa stāvoklis esot nopietns, – vēsta izdevums “Obzrevatel”.

Jau kopš šā gada sākuma medijos publicētas spekulācijas par 46 gadus vecā Kadirova iespējamām veselības problēmām, ko viņš pats vairākas reizes noliedzis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Čečenijas līderis aktīvi atbalsta Krievijas karu pret Ukrainu un savulaik sadziedājās ar Prigožinu, asi kritizējot Krievijas Aizsardzības ministriju. Tiek ziņots, ka pirms mīklainās Prigožina bojāejas augustā abi esot sastrīdējušies.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm