tv3.lv

Kolumbijā vilciena satiksme kļuvusi par tūristu priekšrocību

Kolumbijas iedzīvotāji ir noguruši no pārpildītiem autobusiem un lūdz atjaunot savulaik likvidēto vilcienu satiksmi – pēdējos gados daudzmiljonu valstī ar vilcienu vadā vairs tikai tūristus.

2015. gada 24. aprīlī 8:52

No savulaik plaukstošās vilcienu sistēmas tagad Kolumbijas galvaspilsētā Bogotā pāri palikuši vairs tikai sarūsējuši un pamesti vilcienu vagoni. Esošā sabiedriskā transporta sistēma sagādā likstas ikdienu – tā nespēj nodrošināt pieaugošā pasažieru skaita vajadzības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai tiktu no viena galapunkta līdz otram – pie autobusu pieturām veidojas simtiem cilvēku garas rindas, bet esošais sabiedriskais transports ir tik ļoti pārpildīts – ka ikviens brauciens ir jauns izaicinājums.

Lai attīstītu 3600 kilometrus garo dzelzceļa tīklu 90. gadu sākumā Kolumbijas valdība tajā investēja lielu naudas summu, taču pēc tam, kad valdība nolēma ieguldīt arī lielceļu attīstībā, – dzelzceļš tika atstāts novārtā. Tagad vienīgā iespēja tūristiem un vietējiem izbaudīt braucienu ar vilcienu, ir izmantot kompānijas, kas organizē vēsturiskos braucienus, pakalpojumus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm