"Ko gan šī armija iekaros?" Aleksejs Navaļnijs komentē cietumnieku vervēšanu karam

Ieslodzījumā turētais Kremļa opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs sociālajos medijos komentējis videoliecību, kas atklāj, kā Krievijā karam tiek vervēti ieslodzītie. “Ko gan šī armija iekaros,” retoriski vaicā Navaļnijs, portretējot tipisku cietumnieku.

2022. gada 20. septembrī 13:14

“Ļaujiet arī man kā stingra režīma cietuma iemītniekam teikt savu viedokli par kriminālnoziedznieku vervēšanu karam,” savā “Instagram” kontā raksta Navaļņijs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņš reaģējis uz iepriekš publiskotajām videoliecībām, kurās redzams, ka bēdīgi slavenais Krievijas oligarhs Jevgeņijs Prigožins personīgi aģitē ieslodzījuma vietās, vervējot noziedzniekus karam Ukrainā.

“Iepazinos ar slavenā video saturu. Šeit daudz ko var apspriest, tostarp to, cik daudz cilvēku tagad nolems izdarīt smagu noziegumu, zinot, ka, lūk, ir šāds veids, kā izvairīties no atsēdēšanas,” komentē Navaļnijs.

Dalībai karā nepieciešami slepkavas un laupītāji

“Tiek paziņots, ka dalībai karā ir nepieciešami slepkavas, zagļi, laupītāji un tie, kas citiem nodarījuši nopietnus miesas bojājumus,” spriež Kremļa opozicionārs.

Viņš kliedē pieņēmumu, ka ieslodzījumā esošie kriminālnoziedznieki būtu zvērīgi kaujinieki, pieļaujot, ka daži varbūt tādi arī ir. Tomēr 90% gadījumu slepkava esot alkoholiķis, kurš noziegumu pastrādājis smagā dzērumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tipisks zaglis esot puisis, kurš naudas meklējumos, atņem skolēniem viedtālruņus. Bet laupītājs ir alkoholiķis un narkomāns, kurš izsekoja sievietes līdz mājas ieejai, lai uzrautu tām no rokām somiņu – lai soma tiktu atdota ātrāk, viņš sievietēm sitis ar āmuru pa galvu.

Personas, ka tiesātas par smagu miesas bojājumu izdarīšanu, visbiežāk esot cilvēki, kas iesaistījušies savstarpējā dzērāju kautiņā un ar nūju vai akmeni kādam trāpījuši pa galvu.

Ko gan viņi iekaros?

“Un, ko gan šī armija iekaros?” retoriski vaicā Navaļnijs.

Viņš atzīmē, ka ne PSRS, ne tagad Krievijā bijušos ieslodzītos armijā neņem: “Gandrīz visiem šiem cilvēkiem ir lielas problēmas ar disciplīnu un vēl lielākas problēmas ar alkoholu un citām atkarības vielām.”

Navaļnijs uzsver, ka netic sausajam likumam, kura ievērošanu var panākt, noliekot cilvēku zem stobra.

“Tur visiem ir ieroči, un vēl nav zināms, kurš kuru nošaus. Disciplinēti “zeki” – uzbrucēji, tā ir tāda pati pasaka muļķiem, kā “desmitiem sekmīgu “Vāgnera” privātās militārās kompānijas karu”. Tie pastāv tikai Prigožina sapņos,” uzskata ieslodzītais Putina opozicionārs.

Ko nodomā “zeks”?

Navaļnijs: “Uzskatu, ka pirmā doma jebkuram “zekam”, kurš noskatījās šo video, ir: Dievs, ja viņi karam vervē mūs, kāda stāvoklī gan atrodas regulārā Krievijas armija? Vai tās nemaz nav?”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienīgais, par ko Krievijas sabiedrība varot būt pārliecināta, ir tas, ka nedaudzie izdzīvojušie slepkavas, laupītāji un zagļi noteikti nekad neatgriezīsies normālā dzīvē: “Viņi turpinās laupīt un slepkavot, tikai pieprasot īpašu attieksmi pret sevi, saucot: Mēs lējām asinis par jums.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm