Ķīnā piekauj “iPhone” rūpnīcā strādājošos protestētājus

Liela mēroga protesti sākās “Foxconn” milzīgajā “iPhone” rūpnīcā Džendžou, Ķīnas centrālajā daļā, liecina Weibo un Twitter izplatītie attēli.

Trešdien videoierakstos bija redzami simtiem strādnieku, kas dienas gaišajā laikā devās pa ceļu, un dažiem no viņiem stājās pretī policija un cilvēki aizsargtērpos.

Dažos video bija redzams, kā strādnieki sūdzas par viņiem piegādāto pārtiku, bet citi apgalvoja, ka viņiem nav izmaksātas solītās prēmijas.

Vienā klipā redzams, kā desmitiem strādnieku naktī kliedz: “Aizstāviet mūsu tiesības! Aizstāviet mūsu tiesības!”, stājoties pretī policistu rindai un policijas automašīnai ar mirgojošām gaismām.

Vienā dienā uzņemtā fotogrāfijā bija redzamas sadegušu vārtu paliekas, kas acīmredzot nodegušas naktī.

Weibo tēmturis “Foxconn nemieri” līdz trešdienai bija cenzēts, bet daži teksta ieraksti, kuros bija atsauces uz plaša mēroga protestiem Foxconn rūpnīcā, joprojām bija pieejami tiešsaistē.

Džendžou rūpnīca ir pasaulē lielākā iPhone rūpnīca, kurā strādā aptuveni 200 000 darbinieku.

Kopš oktobra beigām daudzi strādnieki ir aizbēguši, un viņu bēgšanas ir iemūžinātas sociālajos plašsaziņas līdzekļos, jo pieaug neapmierinātība ar attieksmi pret darbiniekiem un to, kā tiek risinātas Covid lietas, tostarp, viņuprāt, nepietiekami nodrošināti ar pārtiku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sakarā ar Covid situāciju rūpnīca ir saglabājusi tā saukto slēgto ciklu – sistēmu, kurā darbinieki dzīvo un strādā uz vietas, izolēti no plašākas pasaules.

Ierobežojumi un neapmierinātība ir ietekmējuši ražošanu, liekot Apple šā mēneša sākumā paziņot, ka sagaidāms, ka samazināsies augstākās klases iPhone 14 modeļu sūtījumi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm