Ķīnā atklāta pasaules vecākā monētu fabrika

Arheologi, pētot kādu Ķīnas austrumos esošu vecāko pilsētu, atklājuši, viņuprāt, vecāko zināmo naudas kaltuvi, kurā nelielas lāpstas formas monētas tika izgatavotas aptuveni pirms 2600 gadiem.

2021. gada 8. augustā 17:30

Līdz šim tika uzskatīts, ka pirmās monētas tika izkaltas Turcijā vai Grieķijā, bet šis arheologu atradums atklāj, ka tās patiesībā varētu būt radušās Ķīnā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ķīnas pilsēta, kurā atrasta kaltuve, tika izveidota aptuveni 800. g. pirms Kristus, bet monētu kalšana tur sākta tikai 150 gadus vēlāk.

Tiek pieļauts, ka monētu kalšana sākta ap 640. g. pirms Kristus, savukārt Turcijā atklātā kaltuve sāka darboties ap 630. g. pirms Kristus.

Izrakumu laikā pētnieki atrada divas monētas, kas izskatījās kā dārza piederumi. Tāpat arī atrada neskaitāmi daudz monētu izgatavošanai paredzēto veidņu. Viena no monētām saglabājusies gandrīz perfektā stāvoklī. Monēta ir 6 collas gara un 2,5 collas plata, un tā sver aptuveni 27 gramus.

Monētas parasti tiek atrastas pa vairākām kopā, un vairs nav iespējams noteikt, kāpēc tās tikušas izgatavotas, kāds ir bijis ražošanas konteksts. Tāpat tās parasti atrodas ļoti tālu no ražošanas vietas, noslēptas māju pagrabos vai bedrēs, kas pēc tam aizbērtas.

Ja tiek atrasta monēta ar degšanas pazīmēm, pētniekiem diemžēl nav iespējams noteikt, kā rezultātā ir radies apdegums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šobrīd saistībā ar atrastajām monētām tiek izteikts minējums, ka tās tika izgatavotas tirgošanās nolūkos vai tamdēļ, lai pie varas esošie varētu iekasēt nodokļus un parādus no iedzīvotājiem.

Ja šī 2600 gadus vecā kaltuve tiks oficiāli apstiprināta, tad tā mainīs pašreizējo naudas vēsturi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm