tv3.lv

Kijevu pamet ASV un Lielbritānijas diplomātu ģimenes, ES aicina “nedramatizēt” situāciju

Ņemot vērā draudus, ko rada Krievijas militāro darbību turpināšanās, ASV likušas pamest Ukrainu Kijevas vēstniecības diplomātu ģimenēm. Daļu vēstniecības darbinieku un viņu ģimenes locekļu atsaukusi arī Lielbritānija. Eiropas Savienības (ES) augstais ārlietu pārstāvis Žuzeps Borels paziņoja, ka ES valstis pagaidām nesekos ASV piemēram.

24. janvārī 11:41

Kā norādījis Borels, nevajadzētu dramatizēt situāciju, kamēr sarunas ar Krieviju turpinās: “Mēs nedarīsim to pašu, jo mums nav zināmi nekādi specifiski iemesli.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī Ukraina 24. janvārī paziņoja, ka ASV ir “pāragri” evakuēt tās diplomātiskā personāla ģimenes no Kijevas.

ASV Valsts departaments svētdien, 23. janvārī, lika pamest Ukrainu Kijevas vēstniecības diplomātu ģimenēm. Vašingtona arī devusi rīkojumu par vēstniecības darbinieku “brīvprātīgu” evakuāciju, kā arī mudinājusi ASV pilsoņus, kas atrodas Ukrainā, “apsvērt izceļošanu tagad, izmantojot komerciālās vai citas privāti pieejamās transporta iespējas”.

Arī Lielbritānija šodien paziņojusi, ka, “reaģējot uz pieaugošajiem Krievijas draudiem”, atsauc no Kijevas daļu vēstniecības darbinieku un viņu ģimenes locekļus.

Lielbritānijas pilsoņiem nav ieteikts ceļot uz Doņeckas un Luhanskas apgabalu, kā arī uz Krimu. Spēkā stājies arī ieteikums kopumā Ukrainu apmeklēt vien būtiskas nepieciešamības gadījumā. Arī ASV pilsoņiem ieteikts atturēties no Ukrainas apmeklējuma.

Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) “saspringtās drošības situācijas dēļ un, ņemot vērā Krievijas bruņoto spēku koncentrāciju pie tās robežām ar Ukrainu” pagaidām aicina atturēties no braucieniem uz Luhanskas un Doņeckas apgabaliem .

“Īpaši aicinām nedoties uz Ukrainas valdības nekontrolētajām Luhanskas un Doņeckas teritorijām, jo iespējas nodrošināt konsulāro palīdzību ceļotājiem šajās teritorijās ir ārkārtīgi ierobežotas,” norāda ministrija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ņemot vērā aktuālo drošības situāciju, Ārlietu ministrija īpaši aicina tos valstspiederīgos, kuriem šajā laikā ir nepieciešams doties uz Ukrainu, reģistrēties ĀM konsulārajā reģistrā un sekot aktuālajai informācijai.

Kā ziņots, jau vairākas nedēļās nerimst spriedze, ko izraisījusi Krievijas karaspēka koncentrācija pie Ukrainas robežām, Kijevā un Rietumos raisot bažas par vēl viena Krievijas iebrukuma gatavošanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm