Kaspijas jūras piekrastē Krievijas dienvidos izskaloti 2500 mirušu roņu

Kaspijas jūras piekrastē Krievijas dienvidos atrasti aptuveni 2500 miruši roņi, ziņo amatpersonas.

2022. gada 5. decembrī 16:19

Amatpersonas norāda – nekas neliecina, ka tie būtu miruši vardarbīgā nāvē.

Sākotnēji tika ziņots par aptuveni 700 beigtiem roņiem, taču turpmākā izmeklēšana atklāja daudz lielāku skaitu, un skaitīšana turpinās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopš 2008. gada Kaspijas roņi ir klasificēti kā apdraudēti Starptautiskās Dabas aizsardzības savienības (IUCN) sarkanajā sarakstā.

Kaspijas vides aizsardzības centra vadītājs Zaurs Gapizovs savā paziņojumā norādīja, ka roņi, iespējams, gājuši bojā pirms aptuveni divām nedēļām. Taču neesot pierādījumu, kas liecinātu, ka dzīvnieki būtu nogalināti vai ieķerti zvejas tīklos.

Dagestānas reģiona dabas resursu un vides ministrija “Telegram” rakstīja, ka liels skaits atrasts starp divu upju – Sulakas un Šurinkas – grīvām.

Eksperti ir savākuši roņu paraugus, un ministrija solās noskaidrot nāves iemeslus, kad tiks saņemti laboratorijas rezultāti.

Roņu populācija Kaspijas jūrā gadu desmitiem ir krasi samazinājusies pārmērīgas medību un rūpnieciskā piesārņojuma dēļ. Kaspijas jūras vides aizsardzības centra dati liecina, ka patlaban to skaits ir tikai 70 000, kas ir par vairāk nekā miljonu mazāk pirms gadsimta.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm