tv3.lv

Kas līdzīgs “Titānikam” un “Costa Concordia”? Pieci šokējoši fakti

Itālijas kruīzu kuģa “Costa Concordia” nogrimšana 2012.gada 13.janvārī atsauca atmiņā superlainera “Titānika” bojāeju, viešot šaubas par kuģošanas drošumu arī mūsdienās. Traģēdijas nianses izgaismos jaunā dokumentālā filma “Costa Concordia glābšana” (“Raising Costa Concordia”), kas būs skatāma kanālā “National Geographic” sestdien, 13.septembrī.

2014. gada 12. septembrī 17:40

Bet kas līdzīgs abām katastrofām? Lūk, pieci šokējoši fakti!

Sava laika superkuģi ar līdzīgu likteni

268 metru garais “Titāniks” bija lielākais sava laika kuģis. Savukārt “Costa Concordia” bija lielākais Itālijā jebkad uzbūvētais pasažieru kuģis – tā garums sasniedza 290 metrus, tur bija peldbaseini, tenisa korti, bāri, kinoteātris, kazino, kā arī lielākais SPA centrs, kāds jebkad uzbūvēts uz kruīzu kuģa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Costa Concordia” nogrimst 100 gadus pēc “Titānika”

“Costa Concordia” nogrima gandrīz 100 gadu pēc “Titānika bojāejas”. Atšķirība ir vien vairāki mēneši. “Titāniku” dzelme aprija naktī uz 1912.gada 15.aprīli, bet “Costa Concordia” avarēja 2012.gada 13.janvārī.

Abi giganti saduras ar kādu objektu

Abi superlaineri nogrima, saduroties ar cietiem objektiem jūrā. “Titānika” gadījumā tas bija aisbergs Ziemeļatlantijas okeāna vidū, bet “Costa Concordia” uzskrēja uz klints Vidusjūrā pie Džiljo salas Toskānas reģionā.

Pasažieru evakuācija – haotiska un novēlota

“Costa Concordia” avārijā gāja bojā 32 cilvēki no 4200 pasažieriem, bet “Titānika” katastrofā izdevās izglābt 711 no 1514 pasažieriem. Lai gan Itālijas kuģa gadījumā cilvēku upuru bija daudz mazāk, evakuācija no “Costa Concordia” bijusi novēlota un noritējusi tikpat haotiski vai pat haotiskāk nekā “Titānika” gadījumā. Ziņots, ka “Costa Concordia” gadījumā apkalpes locekļi ar kapteini priekšgalā panikā lēkuši glābšanas laivās, ignorējot noteikumus, kas paredz vispirms parūpēties par pasažieru drošību. “Titānika” gadījumā kapteinis kuģi neatstāja – viņa mirstīgās atliekas atrast tā arī neizdevās.

“Costa Concordia” nogrimst, skanot “Titānika” tituldziesmai

Vairāki “Costa Concordia” katastrofā izdzīvojušie stāsta, ka avārijas brīdī kuģa ēdamzālē esot skanējusi slavenās 1997.gada kinofilmas “Titāniks” tituldziesma “My Heart Will Go On”, ko izpilda Selīna Diona. “Titāniks” pilnībā nogrima divās stundās un 40 minūtēs, bet “Costa Concordia” sāka svērties uz sāniem 20 minūtes pēc ieskriešanas klintī un pilnībā sagāzās uz sāniem aptuveni trijās stundās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm