tv3.lv

Kas ir Donalds Tramps? Vēsturiski foto, skaistumkonkursi un miljardi

Donalds Džons Tramps dzimis 1946. gādā miljonāru ģimenē, un par oficiālo Republikāņu partijas kandidātu 2016. gadā notiekošajās ASV prezidenta vēlēšanās kļuva mēnesi un pāris dienas pēc 70 gadu jubilejas nosvinēšanas. ASV mediji norāda: ja Tramps tiks ievēlēts par valsts vadītāju, viņš kļūs par vecāko prezidentu amatā stāšanās brīdī, pārspējot Ronalda Reigana rekordu.

2016. gada 2. novembrī 18:54

Lai arī Tramps savā retorikā vēršas pret imigrantiem, viņš pats ir imigrantu atvase – viņa māte ASV ieradusies no Skotijas, bet tēva vecāki labākas dzīves meklējumos atceļojuši no Vācijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī privātajā dzīvē Tramps saistīts ar imigrantiem. Divas no viņa trim sievām ASV nonākušas no Eiropas – pirmā no Čehijas, bet pašreizējā – no Slovēnijas.

Donalds Tramps skūpsta sievu

AP/Scanpix

AP/Scanpix

Dažādos veidos, tostarp izmantojot medicīniskus aizbildinājumus, Tramps izvairījās no iesaukšanas karadienestā, tā vietā iesaistoties tēva nekustamo īpašumu biznesā. Diezgan ātri Donalds nopelnīja savus pirmos miljonus un izveidoja savu nekustamā īpašuma impēriju.

Teju divdesmit gadu garumā – no 1996. gada līdz 2015. gadam – Tramps bija skaistumkonkursu Miss Universe, Miss USA, Miss Teen USA rīkotāja līdzīpašnieks vai īpašnieks. Iepazīstoties ar konkursu dalībnieču un Trampa līdzcilvēku stāstiem, mediji secina, ka sievietes un svars viņam ir bijis aktuāls temats. Piemēram, kāda bijusī Trampa padotā stāstījusi, ka šefs cītīgi uzraudzījis viņas cīņu ar lieko svaru un pat glabājis neglaimojošu foto, ko izvilka brīžos, kad bijis neapmierināts ar padoto. Pats Tramps gan šādus stāstus noliedzis.

Donalds Tramps un Miss Universe

AFP/Scanpix

AFP/Scanpix

Patlaban Tramps ir miljardieris. Savu bagātību viņš novērtējis kā lielāku nekā desmit miljardi ASV dolāru. Finanšu analītiķi gan uzskata, ka tā ir daudz mazāka. Novērtēt patieso bagātību traucējot tas, ka tā bāzējas nekustamajos īpašumos, kuru precīzu vērtību noteikt grūti.

Ieguvis bagātību, Tramps sāka spēlēties ar ideju par iesaistīšanos politikā. Viņa politiskās simpātijas mainījušās vairākkārt, apsverot pat startēšanu ASV prezidenta vēlēšanās no nelielās Reformu partijas. Bet tagad izvēle palikusi pie Republikāņu partijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Politikas analītiķi viņa politiskos uzskatus raksturo vienā vārdā – populisms. Trampa izteikumi laika gaitā mainās, un bieži vien viņš nonāk pretrunā pats ar sevi.

Foto: vēsturiskas Donalda Trampa fotogrāfijas

Vairāk par Hilariju Klintoni uzzini šajā rakstā: Kas ir Hilarija Klintone? Interesanti fakti un leģendas

 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm