Rīga starptautiskā akcijā Ukrainai sūtīs desmitiem ģeneratoru un siltuma pūtēju

Rīgas pašvaldība savākusi vairākus desmitus elektroenerģijas ģeneratoru un 100 siltuma pūtējus, ko ziedot Kijivai.

25. novembrī 13:04

Kā vēstīts ukraiņu vietnē “Eurointegration.com”, Rīgas dome kopā ar labdarības organizāciju “Ziedot.lv” savākuši 84 ģeneratorus un 100 siltuma pūtējus Kijivas vajadzībām. Ar šo informāciju savā “Facebook” lapā sākotnēji dalījies Ukrainas vēstnieks Latvijā, Oleksandrs Miščenko.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Starptautiskā akcijā Eiropas pilsētas un reģioni tiek aicināti ziedot elektroenerģijas ģeneratorus Ukrainai.

Trešdien Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja Roberta Metsola un Florences mērs un Eiropas lielo pilsētu tīkla “Eurocities” prezidents Dario Nardella atklāja iniciatīvu “Cerību ģeneratori”, informēja parlamentā.

Kampaņas atklāšanā piedalījās arī Ukrainas prezidenta Zelenska biroja vadītājs Andrijs Jermaks, kurš pauda atzinību par šo iniciatīvu. Kampaņā pilsētas tiek aicinātas ziedot elektroenerģijas ģeneratorus un transformatorus, lai palīdzētu ukraiņiem pārvarēt gaidāmo skarbo ziemu.

Šie ģeneratori palīdzēs uzturēt būtisku valsts infrastruktūru, piemēram, apgādāt ar elektroenerģiju slimnīcas, skolas, ūdensapgādes iekārtas, palīdzības centrus, patversmes, mobilo sakaru torņus un citus svarīgus objektus.

Kopš Krievija sākusi karu pret Ukrainu, tā pastāvīgi uzbrūk ļoti nozīmīgiem Ukrainas civilās infrastruktūras objektiem, tādējādi pārkāpjot starptautiskās un humanitārās tiesības. Šajos uzbrukumos ir sabojāta vai iznīcināta vairāk nekā puse Ukrainas elektroenerģijas tīkla, atstājot miljoniem ukraiņu bez elektrības.

“Kopš kara sākuma Eurocities tīkls ir paudis atbalstu Ukrainai. 19.augustā Kijevā mēs parakstījām saprašanās memorandu, lai atbalstītu Ukrainas ilgtspējīgu atjaunošanu. Tagad līdzās mūsu partnerorganizācijām mēs koordinēsim sadarbību ar vairāk nekā 200 lielākajām pilsētām, un kopā ar priekšsēdētāju Metsolu mēs darīsim visu iespējamo, lai tiešā veidā palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem,” uzsvēris Nardella.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nākamnedēļ Vīnē ikgadējā “Eurocities” sadarbības platformā ar šo iniciatīvu tiks iepazīstinātas tuvāk vairāk nekā 80 pilsētas, kas tajā piedalīsies.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm