tv3.lv

Karš Ukrainā: no “Azovstaļ” rūpnīcas evakuēti 264 karavīri

Misija izpildīta – ar šādiem vārdiem pavadot kareivjus, pagājušajā naktī sākta apjomīga Mariupolē ielenkto un ievainoto “Azovstaļ” teritorijas sargu evakuācija.

17. maijā 7:27

Par evakuāciju Ukrainas un Krievijas vidū panākta vienošanās. 53 smagi ievainotie karavīri pārvesti uz slimnīcām, 211 aizstāvji uz nometni – abas cilvēku grupas nonākušas Krievijas okupētajās teritorijās. Ukrainas aizsardzības ministrijā sacīja, ka turpinās sarunas un centieni par teritorijā palikušo karavīru evakuāciju. Izvestie tikšot samainīti pret Krievijas kara gūstekņiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis uzsvēra, ka valstij savus varoņus vajag dzīvus, tādēļ īstenota evakuācijas operācija. “Mēs ceram, ka mums izdosies glābt mūsu puišu dzīvības. Viņu vidū ir smagi ievainotie, viņiem tiek sniegta medicīniskā palīdzība. Es vēlos uzsvērt: Ukrainai ir vajadzīgi dzīvi ukraiņu varoņi. Tāds ir mūsu princips. Es domāju, ka katrs adekvāts cilvēks sapratīs šos vārdus.”

“Azov” pulka komandieris Deniss Prokopenko video uzrunā slavēja savus vīrus uzsverot, ka 82 dienas noturoties ielenkumā, viņiem izdevies paglābt ļoti daudz dzīvību: “Absolūti droši plāni un operācijas kara laikā neeksistē. Vienmēr pastāv risks. Svarīgi ir saprast, vai visi riski ir ņemti vērā, vai ir plāns B, vai tu esi pilnībā atdevis sevi šim plānam, kam jāietver uzdotās misijas izpilde un pēc iespējas vairāk pulka karavīru dzīvību glābšana.”

Pagaidām nav skaidrs, cik tieši karavīru vēl palikuši industriālajā teritorijā. Ukrainas puse uzsvēra, ka visi dienesti strādā arī pie viņu evakuācijas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm