tv3.lv

Karš Ukrainā: netālu no Kijivas atrasti pamesti mirušo krievu karavīru līķi

Netālu no Kijivas atrasti pamesti mirušo krievu karavīru līķi, – Zavalivkas ciema iedzīvotāji izsauca varas iestādes pēc tam, kad viņu suņi kādā vietā mežā sāka neatlaidīgi rakt zemi.

25. maijā 15:21

Ukrainas militārā komanda pēc iedzīvotāju izsaukuma drīz vien ieradās notikuma vietā baltos aizsargtērpos, rūpīgi novācot augsnes virskārtu. Viņi atklāja vīrieša ķermeni ar seju uz leju. Atrastā kājas bija dīvaini palocītas zem viņa. Pēc formastērpa bija skaidrs, ka viņš ir krievu karavīrs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dažas nedēļas pēc tam, kad neizdevās sagrābt Ukrainas galvaspilsētu, Krievijas karaspēka mirstīgās atliekas joprojām atrod ciematos, kuriem viņi gāja cauri vai kurus viņi ieņēma netālu no galvaspilsētas Kijevas, un tās tuvumā. Taču Ukraina saka, ka Krievija izrāda nelielu interesi par to atgūšanu.

No kapa mežā līķis tika izvests uz refrižeratorvilcienu Kijevas nomalē, kas tagad darbojas kā pārvietojams morgs krievu mirušajiem. Baltie plastmasas maisi ir apzīmēti ar cipariem, nevis nosaukumiem.

Ukraiņi mēģina identificēt bojāgājušos: uz tikko atvestā līķa ekspertu komanda uzrādīja divas bankas kartes, kā arī Krievijas motorizēto strēlnieku brigādes nozīmītes. “Šim vismaz ir iespēja nokļūt mājās,” paziņoja atbildīgais vīrietis, demonstrējot atradumus, tostarp notraipītu T-krekla fragmentu, uz kura uzdrukāts Krievijas armijas logotips.

Mirkli vēlāk apstiprinājies, ka ekshumētais vīrietis ir bijis jauns, precēts karavīrs no Sibīrijas, par ko liecinājis viņa sociālo tīklu profils.

Krievijai ir sauklis: “Mēs nepametam savējos,” kas ir liela daļa no prezidenta Vladimira Putina iespējamā attaisnojuma iebrukumam Ukrainā, kur viņš nepatiesi apgalvoja, ka krievvalodīgajiem ir nepieciešama aizsardzība. Taču šis un citi gadījumi liecina, ka solījums tik ļoti neattiecas uz pašas Krievijas karavīriem, raksta BBC.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mūsu atrastie līķi liecina, ka tie izturas pret cilvēkiem kā pret atkritumiem, kā pret lielgabalu gaļu,” BBC sacīja pulkvedis Volodimirs Liamzins. “Viņiem nevajag savus karavīrus. Viņi tos iemet šeit, atkāpjas un atstāj līķus.”

BBC raksta, ka patiesībā nav zināms, kā jaunais karavīrs mežā nokļuva. Zavalivkas ciema iedzīvotāji stāsta, ka tobrīd lielākoties slēpušies no apšaudēm savos pagrabos – viņi pieņem, ka viņš bija ievainots un apmaldījās, jo viņa vienība bija spiesta atkāpties.

No tā, ko BBC uzzināja par Krievijas karaspēku, kas cīnījās ap Kijevu, noskaidrots, ka daudzi Krievijas karavīri bija jauni un nepieredzējuši. Visticamāk, viņi bēga no lodēm.

“Mēs izdarījām vienu apmaiņu,” saka pulkvedis Liamzins, skaidrojot, ka Krievijas puse ir iesniegusi sarakstu ar mirušajiem karavīriem, kurus tā vēlējās atgriezt. Mēs esam gatavi tos visus atdot, mēs vēlamies, lai tiktu atgriezti arī mūsu pašu mirušie. Mēs klauvējam pie visām durvīm, bet nav atbildes, nav dialoga,” saka pulkvedis.

Tieši uz ceļa no Zavalivkas Sitņakā ciema vecākais pastāstīja, ka martā tika nogalināti un atstāti vismaz 10 krievu karavīru līķi, iespējams, vairāk.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm