tv3.lv

Kariņš: Cīņa ar klimata pārmaiņām ir mūsu kopējā atbildība

Cīņa ar klimata pārmaiņām ir mūsdienu lielākais izaicinājums, un to var pārvarēt tikai kopīgiem spēkiem, uzrunā 13.Āzijas un Eiropas sanāksmē ceturtdien uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

2021. gada 25. novembrī 17:55

Premjers sanāksmē, kas norisinājās attālinātā režīmā, pauda, ka Latvija līdzās citām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm ir apņēmusies samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, 2050.gadā sasniedzot klimata neitralitāti. Lai to paveiktu, ir nepieciešama ekonomikas modernizācija un restrukturizācija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienlaikus Ministru prezidents vērsa uzmanību ūdens piesārņojuma problēmai un Latvijas apņemšanos veicināt ilgtspējīgu ekonomikas attīstību, lai veicinātu piesārņojuma mazināšanu Baltijas jūrā.

Āzijas un Eiropas sanāksme tika izveidota 1996.gadā, un tā ir neformāla platforma dialogam un sadarbībai starp Āziju un Eiropu.

Ar 53 dalībvalstīm (30 Eiropas un 21 Āzijas valsts, kā arī ES un Dienvidaustrumāzijas valstu asociācijas (ASEAN) sekretariāts) tā ir lielākā starptautiskā līderu sanāksme pēc ANO Ģenerālās asamblejas. Āzijas un Eiropas sanāksmes Eiropas grupu veido 27 ES dalībvalstis, kā arī Norvēģija, Šveice un Apvienotā Karaliste.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm