tv3.lv

Kara noziegumos Ukrainā apsūdzētais Krievijas karavīrs atzīst vainu

18. maijā 15:19

Pirmajā tiesas prāvā par Krievijas pastrādātajiem kara noziegumiem Ukrainā apsūdzētais karavīrs atzinis savu vainu, vēsta BBC.

Apsūdzētais ir 21 gadu vecais Kantemirovskas tanku divīzijas kareivis no Maskavas – Vadims Šišimarins. BBC vēsta, ka viņš tiek apsūdzēts ‘’kara likumu un normu pārkāpumos’’. Okupantu kareivim draud cietumsods no desmit līdz 15 gadiem vai pat mūža ieslodzījums

Prokuratūras paziņojumā teikts, ka okupantu kareivji iebrauca Čupakhivkas ciemā, kur redzēja neapbruņotu 62 gadus vecu iedzīvotāju, kurš brauca ar velosipēdu un vienlaikus runāja pa telefonu. Apsūdzētajam tika dota pavēle civiliedzīvotāju nogalināt, lai viņam neļautu ziņot par krievu klātbūtni. Šišimarins, atrodoties vien desmitiem metru no upura mājām, pret iedzīvotāju raidīja vairākus šāvienus, izmantojot AK-74 šauteni. Pēc šāvieniem galvā iedzīvotājs uz vietas mira.

Ukrainas Ģenerālprokuratūra arī paziņojusi, ka Šišimarins nozadzis privātīpašumā esošu automašīnu, lai aizbēgtu kopā ar četrām citām Krievijas militārpersonām pēc tam, kad viņu kolonnai uzbruka Ukrainas spēki.

Tiesas prāvai ir ārkārtīgi simboliska nozīme Ukrainai. Kijivas vadība kopš 24. februāra, kad sākās Krievijas invāzija Ukrainā, lielvalsti ir apsūdzējusi zvērībās un brutalitātē pret civiliedzīvotājiem un paziņojuši, ka ir identificēti vairāk nekā desmit tūkstoši iespējamo kara noziegumu, tostarp nogalināti vairāk nekā 100 bērni.

Pati Krievija joprojām noliedz vēršanos pret iedzīvotājiem vai līdzdalību kara noziegumos un apsūdz Kijivu to inscenēšanā, lai lielvalsti nomelnotu.

Prokurori uzsver, ka šī noteikti nebūs pēdējā prāva par kara noziegumiem vēl kara laikā. Līdz šim dokumentēti tūkstošiem iespējamo kara noziegumu Ukrainā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm