Kāpēc Īlonam Maskam vajadzētu atņemt telefonu?

ASV miljardieris, “Tesla Motors” un “SpaceX” dibinātājs Īlons Masks sacēlis kritikas un sašutuma vētru tviterī, kur viņš rosinājis atdot Krimu Krievijai, lai panāktu mieru Ukrainā. Uz “Teslas” īpašnieka “domu graudiem” reaģēja arī tirgi, uzņēmuma akciju vērtībai krītot gandrīz par desmito daļu.

Amerikāņu uzņēmējs Īlons Masks tviterī piedāvāja četrus nosacījumus miera panākšanai starp Krieviju un Ukrainu, tostarp oficiālu Krimas iekļaušanu Krievijas sastāvā un atkārtotu vēlēšanu rīkošanu anektētajos reģionos ANO uzraudzībā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Krima formāli ir Krievijas sastāvdaļa, tāpat kā kopš 1783. gada (pirms Hruščova kļūdas),” tas ir viens no Maska “miera formulas” punktiem. ASV miljardieris arī paudis, ka Krimai jāsaņem ūdens piegādes garantijas, bet Ukrainai jāietur neitralitāte.

“Meklējiet mieru”, piekāpjoties

Maska ieraksts mikroblogošanas vietnē izraisīja sašutuma un kritikas vētru. Lai gan pēc “Tesla” dibinātāja un īpašnieka nepopulārā tvīta uzņēmuma akciju vērtība kritās par vairāk nekā 8%, uzņēmējs ietiepīgi palika pie sava.

“Krievija veic daļēju mobilizāciju. Viņi ies uz pilnu mobilizāciju karam, ja tiek apdraudēta Krima. Nāve abās pusēs būs graujoša. Krievijā ir trīs reizes vairāk iedzīvotāju nekā Ukrainā, tāpēc Ukrainas uzvara totālā karā ir maz ticama,” tvitera diskusijas turpināja Masks. “Ja jums rūp Ukrainas tauta, meklējiet mieru.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ja jums rūp Ukrainas tauta, dodiet tai ieročus”

Ukrainas izdevums “Kyiv Post” Maska izsludinātajam “miera balsojumam” atbildēja ar dzēlīgu ironiju: “Īlon, tu esi foršs puisis un paldies par “Starlink”, taču būtu ļoti jauki, ja jūs rīkotu balsošanu par lietām, kuras saprotat. Mēs neorganizējam balsošanu par aparteīdu un Nelsonu Mandelu”.

Amerikāņu blogeris Pols Masaro uzsvēris, ka ātrākais veids, lai izbeigtu karu, ir atbalstīt Ukrainas uzvaru: “Ja jums rūp Ukrainas tauta, dodiet tai ieročus, ko tā prasa, un uzlieciet nopietnas sankcijas Krievijai.”

Sociālo tīklu lietotāji aktīvi dalās arī ar karikatūrām, kurās izsmietas Maska prātulas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Asprātīgu atbildi ASV miljardierim sniedzis arī Lietuvas prezidents Gitans Nausēda: “Godātais, Īlon Mask, kad kāds jūsu “Teslai” mēģina nozagt riteņus, tas nepadara viņu par visa auto vai riteņu likumīgu īpašnieku. Pat tad, ja šie cilvēki apgalvo, ka automašīna un riteņi par to ir nobalsojuši.”

Krāšņa dāvana Putinam

Populārais Krievijas publicists Rustems Adagamovs vērtē, ka Putina propaganda tagad no prieka lec gaisā: “Masks atzinis Krimas piederību Krievijai! Ukrainas uzvaru viņš uzskata par mazticamu!”

“Masks pasniedzis krāšņu dāvanu Putinam, ko lai saka…” piebilst publicists.

Путинская пропаганда ликует — Маск признал Крым российским! Он считает победу Украины маловероятной! Даже Рогозин выполз…

Posted by Рустем Адагамов on Monday, October 3, 2022

Adagamovs arī atzīmē, ka Maska atklāsmes spējušas pamodināt pat odiozo Krievijas politiķi, bijušo “Roskosmos” vadītāju Dmitriju Rogozinu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rogozins savā “Telegram” kanālā ar gandarījumu plātījies: lūk, kā Masku ietekmējusi krievu sieviete-kosmonaute. Amerikāņu uzņēmēja uzskatus politiķis saistījis ar gaidāmo Maska kosmosa kuģa “CrewDragon” lidojumu, kur apkalpes sastāvā ir arī Krievijas pārstāve Anna Kikina.

Lieki piebilst, ka Maska izteikumi tiek plaši tiražēti arī Kremļa kanālos.

Zelenskis: kurš Masks jums patīk labāk?

Uz Maska ierakstiem tviterī reaģēja arī Ukrainas amatpersonas. Prezidenta biroja vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks norādīja uz Ukrainas priekšnoteikumiem miera noslēgšanai ar Krieviju: “Ukraina atbrīvo savas teritorijas, Tai skaitā anektēto Krimu. Krievijā notiek demilitarizācija, obligāta denuklearizācija, un tā vairs nevar apdraudēt citus. Kara noziedznieki nonāk starptautiskajā tribunālā.”

Savukārt Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, reaģējot uz Maska aptauju, tviterī izsludināja savu balsojumu. Tajā viņš jautā: kurš Masks jums patīk labāk – tas, kurš atbalsta Krieviju, vai tas, kurš atbalsta Ukrainu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uz to Masks atbildējis: Es joprojām ļoti atbalstu Ukrainu, taču esmu pārliecināts, ka plašāka kara eskalācija nodarīs lielu kaitējumu Ukrainai un, iespējams, pasaulei.

Kā iepriekš vēstīja “tv3.lv”, pēc Krievijas 24. februāra iebrukuma Ukrainā Masks nodrošināja Ukrainai piekļuvi “SpaceX” satelītu interneta sistēmai.

Martā viņš publiski paziņoja, ka izaicina Kremli uz cīņu, paužot atbalstu Ukrainai: “Turies stingri, Ukraina!”

Žurnālists kopš 1992. gada. Atspoguļo sociālpolitiskus notikumus un procesus. Strādā ar pārliecību, ka uzticamas ziņas ir pirmās nepieciešamības prece ikvienam, kā arī vitamīni veselīgas pilsoniskās telpas veidošanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm