tv3.lv

Kalniņa‑Lukaševica: Krievija ir atbildīga par globālo pārtikas krīzi

Krievija ir atbildīga par globālo pārtikas krīzi, uzskata Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV).

20. maijā 16:31

Kā aģentūru LETA informēja ĀM, Kalniņa-Lukaševica šodien Briselē piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē par attīstības sadarbības jautājumiem. Padomes galvenais darba kārtības jautājums bija Krievijas agresijas pret Ukrainu globālā ietekme, jo īpaši uz pārtikas nodrošinājumu pasaulē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Parlamentārā sekretāre uzsvēra, ka Krievijas karaspēks sistēmiski iznīcina Ukrainas lauksaimniecības un transporta infrastruktūru, kā arī bloķē Ukrainas ostas Melnajā jūrā. Līdz jūlija beigām no Ukrainas nepieciešams eksportēt 20 miljonu tonnu graudu.

Kalniņa-Lukaševica norādīja uz nepieciešamību steidzami atjaunot Ukrainas lauksaimniecisko ražošanu. Viņas ieskatā, šī ir tikai viena no jomām, kur Krievijas agresija radījusi katastrofālas sekas. Latvija aicina Eiropas Komisiju (EK) izveidot juridisko ietvaru, kas ļautu konfiscēt Krievijas iesaldētos līdzekļus, lai tos izmantotu Ukrainas atjaunošanai.

Tikpat svarīgi ir nekavējoties veicināt Ukrainas lauksaimniecības produktu eksportu. Parlamentārā sekretāre atzinīgi novērtēja EK izstrādāto rīcības plānu Ukrainas lauksaimniecības produktu eksportam uz ES valstīm un globālajiem tirgiem.

Rīcības plāns paredz nodrošināt papildus transportlīdzekļus, palielināt loģistikas tīklu un infrastruktūras kapacitāti, atvieglot muitas un citu inspekciju procedūras, kā arī uzglabāt graudus ES teritorijā. Parlamentārā sekretāre apliecināja Latvijas gatavību iesaistīties.

Sanāksmē notika arī neformāla viedokļu apmaiņa ar ANO Augsto komisāru bēgļu jautājumos Filipo Grandi par aktuālajām krīzēm pasaulē, tai skaitā Ukrainā, Afganistānā un Jemenā. Pasaulē patlaban ir vairāk nekā 84 miljoni piespiedu pārvietotu personu un 48,9 miljoni cilvēku, kas cieš badu. 60% jeb ap 811 miljoni no visiem pasaulē izsalkušajiem cilvēkiem dzīvo konfliktu vai vardarbības skartos reģionos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

ES Ārlietu padomes attīstības sadarbības formātā tiek izskatīti attīstības sadarbības un humānās palīdzības jautājumi. Sanāksmes vada ES augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzeps Borels.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm