“Jūs esat brīdināti!” Baltkrievija draud ar kodolieročiem noslīcināt Viļņu un nodedzināt Varšavu

Kamēr absolūtais Baltkrievijas iedzīvotāju vairākums negatīvi vērtē Krievijas prezidenta Vladimira Putina ieceri valstī izvietot taktiskos kodolieročus, vietējie propagandisti jau trin mēles iespējamajiem to izmantošanas scenārijiem.

27. martā 16:44

Viens no redzamākajiem Baltkrievijas autoritārā līdera Aleksandra Lukašenko režīma atbalstītājiem un valsts kontrolētās televīzijas raidījumu seja Grigorijs Azarenko tiešajā ēterā lepojies, ka Baltkrievija tagad būs kodolvalsts. Savus pesteļojums viņš sāka ar hipotētiskiem jautājumiem: “Ko tagad, ienaidnieki?! Vai [bailēs] trīcat?!” Bet pēc tam atzīmēja – ja valstij kāds uzbruks, tā atbildēs ar taktisko kodolieroču prettriecienu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Azarenko jau arī izvēlējies pirmos “upurus” – Polijas un Lietuvas galvaspilsētas, proti, Varšavu un Viļņu, solot tās nodedzināt vai noslīcināt. “Mēs skatīsimies uz matēto saulrietu un [kodol]sēnes mākoni pār Polijas purvu,” savā raidījumā “pareģoja” baltkrievu propagandists.

Viņš arī brīdināja Rietumu sabiedrotos neiejaukties, jo pretējā gadījumā tos gaida “apstarošana”. “Jūs mūs piespiedāt, tagad nesūdzieties. Jūs esat brīdināti!” teatrāli draudīgā tonī sludināja Azarenko.

Jau vēstīts, ka sestdien, 25. martā, vietējā televīzijā Putins paziņoja – Krievija nodos Baltkrievijai vienu raķešu sistēmu “Iskander”, kuru var izmantot arī kodolieročiem. Tā esot atbildes reakcija uz tādu pašu ASV un citu sabiedroto rīcību.

Reaģējot uz Maskavas nodomu, Kijiva pieprasījusi sasaukt ANO Drošības padomi. Oksfordas ārpolitikas pētnieks Samuels Ramani gan lēš – mazticams, ka tā novedīs pie kādas atbildes reakcijas pret Krieviju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šajā sakarā baltkrievu žurnāliste Hanna Ļubakova izcēlusi Baltkrievijas sabiedrības aptaujas rezultātus par attieksmi pret kodolieroču izvietošanu valstī. Redzams, ka absolūtais vairākums baltkrievu šādu lēmumu neatbalsta, un šie dati ir nemainīgi vairāku pērnā gada mēnešu garumā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm