Jūras lauvas nekaunīgi ielaužas lašu fermā Kanādā un dienām mielojas

Desmitiem jūras lauvu Kanādas rietumos pēdējās nedēļas ir pavadījušas, ēdot zivis pēc nekaunīgas ielaušanās industriālā lašu audzētavā, ignorējot visus mēģinājumus likt tām virzīties tālāk.

Akvakultūras gigants “Cermaq”, kas darbojas Norvēģijā, Čīlē un Kanādā, saka, ka viltīgie plēsēji marta beigās spējuši izvairīties no tīkliem un elektriskajiem žogiem, iekļūstot “Rant Point” fermā netālu no Tofino Britu Kolumbijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vietējās dabas aizsardzības grupas, kas iebilst pret zivju audzētavām un par pārkāpumu uzzināja tikai svētdien, brīdinājušas, ka jūras lauvas ir apdraudētas, jo ilgāk tās pavada fermā.

“Mēs bijām liecinieki tam, kā jūras lauva pārgāja pāri vienam no žogiem un ieleca tieši “putnu tīklā”, kas ir piekārts tīkls virs aizgaldiem. Viņš kādu laiku cīnījās, lai atbrīvotos,” sacīja Bonijs Glambeks no vietējās vides grupas “Clayoquot Action”. “Apkārt ir daudz virvju un šļūteņu, tāpēc mēs arvien vairāk uztraucamies par sapīšanos.”

Nedaudz vairāk nekā desmit gadu laikā vairāk nekā 100 jūras lauvas ir noslīkušas pēc sapīšanās zivju audzētavu tīklos, kā arī viens kuprvalis. Tādējādi pievērsta uzmanība briesmām, ko fermas un to tīkli rada vietējiem savvaļas dzīvniekiem.

Mēģinājumi atbaidīt jūras lauvas, tajā skaitā ar skaļiem trokšņiem, līdz šim fermā ir bijuši neveiksmīgi. Uzņēmums paziņoja, ka jūras lauvām ir pieejamas izejas, “ja tās izvēlētos doties prom”, bet jūras lauvas tās nav izmantojušas.

2016. gadā pēc tam, kad jūras lauvas pārkāpa citu “Cermaq” zivju audzētavu, Kanādas Zivsaimniecības un okeānu departaments atļāva uzņēmumam nošaut dzīvniekus. DFO saka, ka pastāv “stingra prasība”, lai šoreiz neviena no jūras lauvām netiktu nogalināta.


Jūras lauvas ir plaši sastopams zīdītājs ūdeņos pie Vankūveras salas. Tās parasti medī grupās un mielojas ar siļķēm, lasi, akmeņzivīm un pat mazām haizivīm.

Dzīvnieki ietriecās aplokos, kas bija pilni ar lašiem. Fermā varētu būt atradušies pat 500 000 Atlantijas lašu, lai gan uzņēmums jau martā, kad ieradās pirmās jūras lauvas, bija sācis nedēļu ilgo ražas novākšanas procesu. Kopš tā laika fermas aplaupīšanai ir pievienojušās vēl vairāk jūras lauvu, par ko uzņēmums ir ļoti sarūgtināts, jo tas cerēja pabeigt ražas novākšanu aprīļa trešajā nedēļā.

Pārkāpums fermā ir pievērsis uzmanību arī Britu Kolumbijas zivju audzētavām, no kurām vairākas federālā valdība ir likusi līdz 2025. gadam slēgt, ņemot vērā bažas par to saimnieciskās darbības ietekmi vidi un pamatiedzīvotāju pretestību. Reģiona uzņēmumi, tostarp “Cermaq”, ir cīnījušies pret jauno kārtību un apgalvo, ka tiks zaudētas tūkstošiem darba vietu.

Tikmēr vides aizstāvji uztraucas, ka jūras lauvas pieradīs pie cilvēkiem, un, kad laši būs izbeigušies, vērsīsies pie 14 pārējām fermām šajā apgabalā.

“Jūras lauvas ir ļoti inteliģenti dzīvnieki, un ir tik apbēdinoši un sirdi plosoši redzēt, ka šiem dzīvniekiem šī nozare var nodarīt kaitējumu,” pauda vides aizstāvji.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm