tv3.lv

Jo mazāk bēgļu iekļūs Eiropas dienvidos, jo pievilcīgāks viņiem būs mūsu reģions caur Krieviju

Vakar un šodien Briselē notiek Eiropas Savienības un Turcijas samits, kur galvenais sarunu temats ir migrantu krīzes risināšana. Vienlaikus virkne ekspertu norāda uz bažām: ja Turcija tiešām darbosies aktīvi un spiediens uz Eiropas dienvidiem samazināsies, tad savukārt palielināsies Krievijas kā Turcijas apvedceļa loma migrantu aizturēšanā un aktualizēsies t.s. Ziemeļu koridors. Kāda ir Krievijas attieksme migrantu jautājumā?

2016. gada 18. martā 7:57

Rietumu eksperti un amatpersonas nu jau oficiāli norāda, ka bēgļi ir instruments Krievijas rokās,  pirmkārt, palielinot spiedienu uz Eiropas robežām – ne tikai nekavējot, bet pat veicinot Sīrijā dzīvojošo bēgšanu no reģiona. No Alepo pilsētas ziemeļu provinces bēgļu gaitās februārī vien devušies 40 000 cilvēku tieši Krievijas gaisa spēku uzlidojumu dēļ.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Otrkārt, bēgļu jautājums tiek plaši izmantots Krievijas informatīvajā telpā – sākot no oficiālajiem Krievijas kanāliem un beidzot ar propagandas provincēm – kā Russia Today vai Sputniknews.lv – šeit pat Latvijā – stāstot par Eiropas beigu sākumu, protams, sabiezinot tumšākās tonalitātes.

Foto: bēgļi ar velosipēdiem ierodas Norvēģijā

Treškārt, Krievijas neceremonēšanās ar bēgļiem pašu zemē, tiek izmantota, lai attaisnotu Krievijas varas agresīvo pieeju iekšējo jautājumu risināšanā – video internetā, kur varas iestādes izlēmīgi tiek galā ar migrantiem ir īpaši populāri. Realitāte atšķiras no minētajām informatīvā kara metodēm. Krievija nerisina Sīrijas bēgļu problēmu, bet maksimāli no tās distancējas.

2015. gadā pēc ANO datiem Krievijā tika piešķirts patvērums diviem patvēruma meklētājiem no Sīrijas. Un arī politiski Krievija izolējas no piedalīšanās jebkādās kopējās patvēruma sniegšanas programmās. Jo, pēc Vladimira Putina teiktā: “Migrantu krīze bija pilnībā paredzama – un vaina par to jāuzņemas Amerikas Savienotajām Valstīm – kam Eiropa akli sekojusi, un tai pašai jārisina savas problēmas.”

Tajā pašā laikā Krievijas “nekā nedarīšana” tiek izmantota – Sīrijas migrantu plūsma caur Krieviju dodas pa Ziemeļu koridoru, lai tiktu Skandināvijā. Objektīvu datu trūkst par bēgļu patieso plūsmu Krievijā, bet, pēc Norvēģijas statistikas datiem, no Krievijas Norvēģijā ienākuši 5500 migrantu pagājušajā gadā. Turklāt tie nav tikai sīrieši, bet arī afgāņi, irākieši un irāņi.

Kaut arī uz kopējo migrantu miljonu fona šie skaitļi nav lieli, migrācijas eksperti norāda, ka Ziemeļu koridors ir ceļš, kas kļūs arvien populārāks. Šajā gadījumā Latvija riskē sastapties ar migrantu plūsmu no austrumiem, tostarp no Krievijas. Jo mazāk bēgļu iekļūs Eiropā dienvidos, jo pievilcīgāks kļūs mūsu reģions – it īpaši ņemot vērā, ka esam Skandināvijas pievārtē, bet Skandināvija ir otrais iekārojamākais migrantu punkts Eiropā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm