Jaunzēlande plāno aizliegt cigarešu pārdošanu nākamajām paaudzēm

Jaunzēlande plāno aizliegt cigarešu pārdošanu nākamajām paaudzēm ar mērķi līdz 2025. gadam izskaust smēķēšanu, ceturtdien paziņojusi valdība.

2021. gada 9. decembrī 11:12

Cilvēki, kas likuma stāšanās brīdī būs 14 gadus veci vai jaunāki, Jaunzēlandē nekad nevarēs likumīgi iegādāties tabakas produktus, paziņoja asociētā veselības ministre Aješa Veralla.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mēs vēlamies pārliecināties, ka jaunieši nekad nesāk smēķēt, tāpēc mēs noteiksim par pārkāpumu pārdot vai piegādāt tabakas produktus jauniešiem,” viņa piebilda.

Saskaņā ar jauno likumu cilvēki varēs iegādāties vienīgi tabakas produktus ar ļoti zemu nikotīna līmeni un tiks ierobežota tabakas produktu tirdzniecība.

“Šī ir vēsturiska diena mūsu tautas veselībai,” paziņoja Veralla.

Viņa sacīja, ka smēķēšana ir galvenais novēršamās nāves cēlonis Jaunzēlandē un izraisa katru ceturto vēža gadījumu. Ar smēķēšanu saistīts kaitējums ir īpaši izplatīta maoru vidū, Klusā okeāna kopienās un starp iedzīvotājiem ar zemiem ienākumiem.

“Lai gan smēķēšanas rādītāji virzās pareizajā virzienā, mums ir jādara vairāk un ātrāk, lai sasniegtu savu mērķi. Ja nekas nemainīsies, paietu gadu desmiti, līdz maoru smēķēšanas rādītāji nokritīsies zem 5%,” sacīja Veralla.

Viņa pavēstīja, ka tiks atbalstīti arī praktiski pasākumi, lai novērstu cilvēku ķeršanos pie smēķēšanas un palīdzētu tiem, kas atmetuši šo kaitīgo ieradumu.

Jaunais likums vēl jāapstiprina parlamentā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm