tv3.lv

Jaunās Eiropas sankcijas skars “Gazprom” un bruņutehnikas uzņēmumu

Piektdien pēc publicēšanas “Eiropas Savienības Oficiālajā Žurnālā” stājušās spēkā jaunās ES sankcijas pret Krieviju, kas vērstas pret naftas un aizsardzības uzņēmumiem, kā arī pret valstij piederošajām bankām, liedzot tām piekļuvi Eiropas finanšu tirgiem.

2014. gada 12. septembrī 10:45

Turklāt to personu sarakstam, kurām noteikti ceļošanas ierobežojumi un kuru līdzekļi ir iesaldēti, pievienoti vēl 24 Krievijas un tās anektētās Krimas amatpersonu, kā arī Maskavas atbalstīto teroristu vadoņu vārdi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Starp uzņēmumiem, kas pakļauti sankcijām, ir enerģētikas kompānijas “Gazprom” naftas struktūrvienība, kā arī naftas kompānijas “Rosneft” un “Transneft”. Sankcijām pakļauti arī bruņojuma uzņēmumi “Oboronprom”, kas ražo helikopterus, “Apvienotā aviobūves korporācija” (OAK), kuras sastāvā cita starpā ir iznīcinātāju “MiG” un “Su” ražotnes, kā arī “Uralvagonzavod”, kas cita starpā ražo tankus.

Reaģējot uz jauno ES sankciju stāšanos spēkā, Krievijas rubļa kurss pret dolāru piektdien jau sasniedzis jaunu rekordzemu līmeni – 37,72 rubļi par vienu dolāru.

Iepriekšējais “antirekords” – 37,57 rubļi par dolāru – tika sasniegts ceturtdien.

Starp personām, kas pakļautas ceļošanas ierobežojumiem un līdzekļu iesaldēšanai, ir Aleksandrs Zaharčenko, kurš uzdodas par Maskavas teroristu pašpasludinātās tā dēvētās Doņeckas tautas republikas “premjerministru”, Krievijas Liberāldemokrātiskās partijas līderis Vladimirs Žirinovskis, augsto tehnoloģiju uzņēmuma “Rosteh” ģenerāldirektors Sergejs Čemezovs un Krievijas Valsts domes deputāti Vladimirs Vasiļjevs, Ivans Meļņikovs, Nikolajs Ļevičevs, Igors Ļebedevs, Svetlana Žurova un Aleksandrs Babakovs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm