“Jā, mēs to darām. Bet kurš to sāka?” Putins dzērumā atzīstas genocīdā

Mazliet grīļojoties ar šampānieša glāzi rokā apbalvošanas ceremonijā Kremlī Vladimirs Putins ceturtdien faktiski atzinās genocīda veikšanā, absurdā kārtā apsūdzot Ukrainu, ka “tā visu to sākusi”. Krievijas diktatora parādīšanās sabiedrībā reibumā liecina par milzīgo stresu, ko viņš pārdzīvo, – vērtē eksperti.

2022. gada 9. decembrī 10:00

ASV dzīvojošais Hadsona institūta zinātniskais līdzstrādnieks, viens no pasaulē atzītākajiem putinilogiem Andrejs Piontkovskis atzīmē, ka Krievijas diktatora parādīšanās sabiedrībā reibumā liecina par milzīgo stresu, ko viņš piedzīvo.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Un runāt ar šampānieša glāzi rokās par tiem, kas mirst frontē, ir apbrīnojama morālā idiotisma pakāpe,” viņš secina.

Vai šim galdiņam ieliet vēl?

Ko tad ceturtdien Kremlī sacīja Putins? “Ir daudz trokšņa par mūsu triecieniem kaimiņvalsts enerģētikas infrastruktūrai,” viņš klāstīja sanākušajiem militāristiem.

“Jā, mēs to darām. Bet kurš to sāka?” viņš vaicāja klausītājiem, kuri acīmredzami baidījās viņam atgādināt par paša februārī izdoto rīkojumu Krievijas spēkiem veikt neizprovocētu, plaša mēroga iebrukumu Ukrainā.

Savus absurdos “domu graudus” Putins centās pamatot ar oktobrī notikušo sprādzienu, kurā tika bojāts tilts uz Kremļa 2014.gadā anektēto Krimas pussalu, piesauca dronu uzlidojumus objektiem Krievijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņš faktiski arī atzinās genocīdā, sakot, ka “ūdens nepiegādāšana miljonu pilsētai ir genocīds”. Tiesa, viņš tajā centās vainot Ukrainu, kura, viņaprāt, tā rīkojusies attiecībā pret Donecku.

Iemēģina runu Hāgas tribunālam?

Ukrainas iekšlietu ministra padomnieks Antons Geraščenko, komentējot Putina izteikumus, vaicā: “Vai viņš mēģina savu nākamo runu Hāgas tiesā?”

Bet Krievijas žurnāliste un rakstniece, opozicionāre Jūlija Latiņina, vērtējot Putina atziņas par genocīdu, atgādina, kas tad patiesībā nepiegādāja ūdeni Doneckai: “Ukraina jau astoņus gadus apgādā Donecku ar ūdeni un tagad piegādā tai elektrību. Ūdens padeve Doneckai tika pārtraukta pēc tam, kad Putina armija Donbasā sagrāva visu, kas nodrošina tās apgādi.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm