"Izsmelti un sasisti": "Vagner" slepkavas pamet Bahmutu

“Vagner” algotņu grupējuma barvedis Jevgeņijs Prigožins ceturtdien paziņoja, ka uzsāk savu vienību izvešanu no Bahmutas, lai nodotu pozīcijas Krievijas regulārajiem spēkiem. Šādu rotāciju pamanījuši arī Ukrainas aizstāvji, tomēr Ukrainas Aizsardzības ministrijā atzīmē, ka pagaidām vagnerieši pamet tikai pilsētas pievārti, bet ne pašu Bahmutu.

25. maijā 16:08

“Mēs izvedam kaujas vienības no Bahmutas. [..] Līdz 1. jūnijam lielākā daļa tiks pārdislocēta nometnēs frontes aizmugurē. Mēs nododam pozīcijas karavīriem,” teikts vagneriešu “Telegram” kanālā publicētajā video ierakstā. Tiesa, ar piebildi – ja Krievijas regulārajiem spēkiem pilsētā “būs grūti”, Bahmutā palikšot tie algotņi, kuri “pildīja galveno lomu” tās ieņemšanā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

To, ka iebrucēju rindās Bahmutā sākusies spēku rotācija, “Telegram” kanālā apstiprinājis ukraiņu karavīrs un blogeris “Bahmutas Dēmons”.

Tikmēr Ukrainas aizsardzības ministra vietniece Hanna Maļara informē, ka Bakmutas pievārtē vagneriešus ir nomainījuši iebrucēju regulārās armijas karavīri. Bet pašu pilsētu “Vagner” vienības nav pametušas.

Viņa arī raksturojusi aktuālo stāvokli Bahmutas virzienā, informējot, ka krievi ar artilēriju cenšas apturēt Ukraiņu virzību flangos ap pilsētu. Krievija šajās pozīcijās savelkot arī papildspēkus.

“Rotācija, visticamāk, būs, jo “Vagner” ir izsmelts un sasists,” intervijā “Radio Brīvība” komentē ukraiņu karavīrs Jurijs Sirotjuks.

“Ja tas [rotācija] notiks – viņi to nodrošinās un jau nodrošina ar nenormālu artilērijas aizsardzības uguni. Tas nozīmē, ka viņu artilērija un aviācija sit nepārtrauktā režīmā, strādā uz mūsu pozīcijām, lai mēs nevarētu veikt pretuzbrukumu pilsētas virzienā. Kad ierodas jaunas vienības, tām ir jāsaprot, kur tās atrodas, jāsakārto koordinācija. Tā vienmēr ir tāda robežlīnija, ko var ļoti veiksmīgi izmantot uzbrukumu veikšanai.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Prigožins par Bahmutas ieņemšanu paziņoja 20. maijā. Kijiva oficiāli to nav apstiprinājusi. Ukrainas bruņoto spēku pārstāvis Serhijs Čerevatijs šo Prigožina vēsti par pilnīgu Bahmutas ieņemšanu skaidroja ar vagneriešu līdera nodomu pēc iespējas ātrāk izvest savus algotņus no sagrautās pilsētas, lai tie nenonāktu Ukrainas aizstāvju ielenkumā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm