Izraēlas aizsardzības ministrs aicina valdību apturēt tieslietu reformu

Izraēlas aizsardzības ministrs Joavs Galants sestdien kļuva par pirmo premjerministra Benjamina Netanjahu koalīcijas pārstāvi, kas aicinājis nekavējoties apturēt galēji labējās valdības plānoto tieslietu sistēmas reformu.

25. martā 22:03

Netanjahu partijas “Likud” biedrs Galants paziņoja, ka plānotā reforma izraisījusi nesaskaņas Izraēlas militārajās aprindās un apdraud valsts drošību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Televīzijā pārraidītā uzrunā viņš aicināja Netanjahu vadīto koalīciju nogaidīt līdz parlaments nākammēnes atsāk darbu pēc pārtraukuma un tikai tad turpināt reformas izskatīšanu.

“Mums ir jāaptur process, lai sāktu dialogu,” teica bijušais ģenerālis, piebilstot, ka “tik spēcīgas dusmas, sāpes un vilšanos” armijas komandieru vidū viņš iepriekš nav piedzīvojis.

Galants informēja, ka vairāki rezervisti ir atteikušies no dienesta, protestējot pret plānoto reformu, kā arī ielu protesti ir jāizbeidz, lai sāktu dialogu “starp pretiniekiem un atbalstītājiem”.

Izraēlas valdība jau nākamnedēļ plāno virzīt apstiprināšanai reformai būtiskus elementus.

Valdība uzstāj, ka Augstākā tiesa pārlieku iejaucas politiskajos lēmumos, tādēļ ierosina ar likumu ļaut Izraēlas parlamentam tiesas lēmumus atcelt ar vienkāršu balsu vairākumu.

Tāpat ierosinātā reforma paredz valdībai lielāku varu pār tiesnešu iecelšanu.

Savukārt kritiķi norāda, ka reforma apdraud varas dalīšanu. Pēdējo trīs mēnešu laikā Izraēlā notikuši plaši protesti pret reformu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Piektdien arī Izraēlas ģenerālprokurors brīdināja, ka Netanjahu ir pārkāpis likumu, paziņojot par savu tiešu iesaisti reformas virzīšanā laikā, kad pašam premjerministram ir izvirzītas kriminālapsūdzības.

Vietējie mediji ziņo, ka sestdien Telavivā pulcējušies gandrīz 200 000 reformas pretinieku.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm