"Izdzīvos vien daži mutanti Baikālā": Kremļa propaganda sabiedrību gatavina kodolkaram

Krievijas karam Ukrainā turpinoties jau vairāk nekā 100 dienas, Kremļa propagandas kanāli aizvien aktīvāk uztur vēstījumu par nepieredzēta mēroga eskalāciju. Viņi to sauc par Rietumu karu pret Maskavu, kas neizbēgami novedīs pie kodoltrieciena.

2022. gada 7. jūnijā 6:17

Krievijas propagandas TV kanālu sarunu šovos tiek kultivēta doma, ka kodoltrieciens būs vienīgā iespēja, kā Putins varēs atbildēt “ļaunajiem” Rietumiem. Savukārt Krievijas “patrioti”, kas ies bojā kodolkarā, tiek mierināti ar domu, ka par dzimteni mirušie nonāk debesīs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ukrainas kara 103. dienā Krievijas valsts televīzijas kanāla “Rossija–1” stundu ilgajā diskusijā gan tās vadītājs, gan dalībnieki pauda neslēptu atbalstu kodolkaram.

“Vairāk apokaliptisku prognožu un kodoldraudu Krievijas valsts TV. Daži Kremļa propagandisti apgalvo, ka pasaule virzās uz kodolbezdibeni, bet krieviem par to vajadzētu priecāties. Citi apgalvojumi, šķiet, robežojas ar murgiem,” vērtē izdevuma “The Daily Beast” komentētāja Džūlija Deivisa. Viņa uzdod jautājumu – vai tas notiek kāda spiediena rezultātā?

Minētajā pārraidē vadošais Kremļa propagandists Vladimirs Solovjovs atzina, ka situācija līdzinātos komēdijai, ja vien cilvēki nemirtu. Tad ar smaidu uz lūpām viņš turpināja, ka “konflikta eskalācija ir praktiski neizbēgama un ka izdzīvos vien daži mutanti kaut kur Baikālā, bet viss pārējais tiks iznīcināts kodoltriecienā”.

“Viss virzās uz to pusi,” piebilda Solovjovs. Diskusijas viesos tas raisīja piekrītošus smieklus. Viņu vidū bija arī politologs Vitālijs Tretjakovs, kurš pat pauda apmierinātību ar Solovjova zīmēto kodolapokalipsi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Jā, mums jābūt laimīgiem. Jaunie cilvēki varētu nepiekrist tādam laimes definējumam. Mēs beidzot esam [līdz tam] esam nonākuši, tā ir mūsu pēdējā un izšķirošā kauja,” prātoja Tretjakovs.

Krievijas propagandas medija “Russia Today” vadītāja Margarita Simonjana, kura gados ir jaunāka par Tretjakovu, tomēr iebilda, ka laimei iemeslus nesaskata. Tomēr arī viņa uzskatot, ka Krievijai nav citas iespējas, kā tikai ķerties pie kodolbumbas.

Simonjana, kura Solovjova monologa laikā jutās labā noskaņojumā, šova turpinājumā paziņoja, ka “mūs sagaida šausmīga eskalācija”, jo Krievijas prezidents Vladimirs Putins, ko viņa nosauca par “mūsu priekšnieku”, vairs nepieļaušot Rietumu provokācijas.

Krievijas valsts kontrolētie mediji, jo īpaši TV kanāls “Rossija-1”, pēdējās nedēļās, analizējot norises Ukrainā, auditoriju pastiprināti biedē ar Trešo pasaules karu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm