Itālija nobloķē sarunbotu “ChatGPT”, pastāvot bažām par datu privātumu

Itālija piektdien pavēstīja, ka uz laiku bloķē sarunbotu “ChatGPT”, pastāvot bažām par datu privātumu, līdz ar to Itālija kļuvusi par pirmo rietumvalsti, kas noteikusi šādus ierobežojumus populārajai mākslīgā intelekta platformai.

31. martā 20:33

ASV uzņēmumam “OpenAI”, kas izstrādājis “ChatGPT”, nav juridiska pamata, “lai masveidā iegūtu un glabātu personīgos datus, ar mērķi “apmācīt” algoritmus, kas ir platformas darbības pamatā,” norādīja Itālijas Datu aizsardzības dienests.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“ChatGPT”, kad tas pērn tika laists klajā, kļuva par globālu sensāciju ar savām spējām ģenerēt domrakstus, dziesmas, eksāmenu materiālus un pat ziņu publikācijas, vadoties pēc nelielām norādēm.

Tomēr kritiķi jau labu laiku pauž bažas par to, ka nav skaidrs, kur “ChatGPT” un tā konkurenti iegūst datus un kā tie tos apstrādā.

Augstskolas un vairākas izglītības iestādes aizliegušas šo sarunbotu, pastāvot bažām, ka studenti var to izmantot mācību darbu tapšanā un lai blēdītos eksāmenos.

Itālijas dienests noteicis “pagaidu ierobežojumus Itālijas lietotāju datu apstrādei”, ko veic “OpenAI”, un sācis izmeklēšanu.

Nav nedz juridiskā pamata datu ieguvei, nedz skaidrības par to, kuru cilvēku dati tiek iegūti.

Sarunbota sniegtās aplamās atbildes ļauj noprast, ka dati netiek izmantoti pienācīgā veidā, turklāt bērniem tiek sniegtas “absolūti nepiemērotas atbildes”, norādīja dienests.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dienests arī atgādināja par 20.marta nesankcionēto piekļuvi datiem, kad bija apdraudēta lietotāju sarunu un maksājumu informācija. Uzņēmums notikušo skaidroja ar sistēmas kļūmi.

Uzņēmumam dotas 20 dienas atbildei, un tam var draudēt sods 20 miljonu eiro apjomā vai līdz 4% no gada ieņēmumiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm